Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zabawa sprzed lat. W okolicy jeszcze nie było takiej imprezy

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    17.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Magdalenki. Piknik latawcowy Magdalenki. Piknik latawcowy  fot. Arch. uczestników

Moda na puszczanie latawców już przeminęła. Sołtys, rada sołecka, miejscowe koło gospodyń i mieszkańcy wsi Magdalenki (gm. Pępowo) podczas zebrania zdecydowali, że zaproponują taką formę zabawy dzieciom. W niedzielę (15 września) zorganizowano piknik latawcowy.

 

Młodzi mieszkańcy wioski latawce dostali już na końcu czerwca, przy okazji zorganizowanego Dnia Dziecka. Ich zadaniem było złożenie własnych egzemplarzy i przyjście na boisko. Sołtys Ireneusz Lewandowski przygotował też jeden latawiec „sołecki”, dla całej wioski (unosił się w powietrzu aż 4 godziny). Uczestnicy mogli się na nim podpisać. 

Niedzielna aura sprzyjała zabawie. Przybyło około 30 dzieci wraz z opiekunami. Aby nie dopuścić do nudy, w międzyczasie rozpalono ognisko, rozdano kiełbaski, słodycze i napoje. Znalazły się też tablica do rysowania kredą i piłkarzyki. Jeden z mieszkańców udostępnił dzieciom część swojego pola, aby latawce nie plątały się w powietrzu.

- Nigdzie w okolicy nie było jeszcze takiej imprezy, dlatego na zebraniu wiejskim zaproponowałem pomysł. Spodobał się. Nasz latawiec „sołecki” było widać nawet w Pępowie, bo otrzymaliśmy kilka telefonów z pytaniami, do kogo te latawce należą? – mówi sołtys wioski.

Kolejnym punktem programu było ważne dla dzieci głosowanie.

- W przyszłym roku  z funduszu sołeckiego chcemy kupić zabawkę na plac zabaw. Dzieci będą z niej korzystać, więc same miały wybrać, co chcą. Głosy były wrzucane do skrzynki. Dzieci wybrały huśtawkę, tzw. bocianie gniazdo – mówi sołtys I. Lewandowski.

Czy pomysł z piknikiem latawcowym będzie kontynuowany? - Jestem zwolennikiem nowości, ale na zakończenie imprezy ludzie się pytali, czy na przyszły rok też to będzie, więc musimy się zastanowić. Jeżeli będą chcieli, to dlaczego nie? - zastanawia się sołtys. Latawiec „sołecki” na pamiątkę zawisł w świetlicy wiejskiej.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ XXX
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Jak widać zmiana sołtysa w Magdalenkach wyszła na dobre mieszkańcom. Brawa za odwagę by to dzieci same mogły wybrać jaką chcą zabawkę na placu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji