Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zabrali widzów na Titanica, do Flinstonów i pokazali, jak Dolas rozpętał II wojnę światową

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    27.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 16 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. ZSO w Gostyniu. XXIX Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Miasta i Gminy w GostyniuGostyń. ZSO w Gostyniu. XXIX Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Miasta i Gminy w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Bez tego wydarzenia mieszkańcy Gostynia już nie wyobrażają sobie rozpoczęcia nowego roku. I tak się przyzwyczaili, że czekają niecierpliwie na ostatnią niedzielę stycznia. Chodzi o koncert Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń, który w tym roku odbył się 27 stycznia w hali liceum ogólnokształcącego.

Podczas 29. spotkania, gostyńska orkiestra zabrała widzów do Hollywood, w muzyczną podróż po największych filmowych i serialowych przebojach. - Zabrzmią utwory z klasyków srebrnego ekranu, ale nie zabraknie też filmów i musicali, które szturmem podbiły sale kinowe w ostatnich latach. Czekają też muzyczne niespodzianki - zapowiadał prowadzący Sebastian Nowak ,na początku muzycznej imprezy.

O bańkach na Festynie Rodzinnym w Poniecu

Zaczęło się od wielkiego „bum” - na wejście zagrano utwór z filmu pt. „Jak rozpętałem II wojnę światową” Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a publiczność zobaczyła popisy mażoretek - juniorek. Później tylko napięcie rosło. Zagrano mieszankę melodii filmowych ze znanych seriali: „Janosik”, „Stawka większa niż życie”, czy filmu pt. „Poszukiwany, poszukiwana”. Mażoretki seniorki popisały się swoimi umiejętnościami, kiedy w hali zabrzmiał utwór z animowanego filmu pt. „The Flinstones”. Widzowie powitali je charakterystycznym okrzykiem Jaskiniowców: - Yabba-Dabba-Doo!

ZOBACZ, jak było podczas koncertu w zmienionej formule, w Pępowie - KLIK

Nie mogło zabraknąć też wiodącego utworu superprodukcji Jamesa Camerona pt. „Titanic”, który w 1997 r. został nagrodzony 11 Oscarami, z czego jeden przyznano za najlepszą oryginalną piosenkę filmową w wykonaniu Celine Dione. Gostyńscy muzycy zagrali utwór „My heart will go on”, który zdobył komercyjny sukces. W pigułce orkiestra zaprezentowała również przeboje charakterystyczne dla dzieła pt. „The Blues Brothers Revue”, które jest historią dwójki braci Jake’a i Elwood’a.

Był też czas na muzyczne debiuty. Wtedy przed widzami odkryli swoje umiejętności w grze na różnych instrumentach (trąbka, tuba, flet) uczniowie orkiestry, którzy na co dzień intensywnie ćwiczą pod okiem Piotra Kaczora, Doroty Czesiak i Szymona Franka. Był to minikoncert złożony z kolęd, w opracowaniu Mariana Frankowskiego. Dlaczego w repertuarze podczas tegorocznego koncertu pojawiły się właśnie kolędy?

- Jako część polskiej kultury i tradycji, kolędy pojawiają się w wielu dziełach filmowych. Często z motywu kolędy korzystali tacy reżyserzy jak Sylwester Chęciński, Janusz Zaorski czy Stanisław Bareja, w którego filmie „Brunet wieczorową porą” wykorzystano kolędę „Przybieżeli do Betlejem” - wyjaśniał Sebastian Nowak.

Pod koniec ponownie zaprezentowały się najmłodsze dziewczyny z ekipy mażoretek do utworu Mariah Carey All I Want For Christmas Is You.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (16)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 3 babuchy
  6 miesięcy temu ocena: 100%  16
  Co niektórym widać wyszła żyła na czole. Oby nie pękła przy następnym występie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mama dziewczynki
  6 miesięcy temu ocena: 93%  15
  Super występy mażoretek i orkiestry. Wielkie słowa uznania za wykonaną pracę. Karina i Pola dbają o swoje pociechy. Wielkie brawa i szacunek również dla Anki Gembalskiej. Cały czas pilnowała i bawiła się z dziewczynkami. Pomimo odejścia koleżanek z seniorek ona postanowiła zostać i pomóc w rozwoju małych mażoretek. Miło, że najbardziej utalentowana dziewczyna z drużyny została by wesprzeć swoją trenerkę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Orkiestrantka
  6 miesięcy temu ocena: 100%  14
  Pięknie napisane!
  ~ Fan numer jeden
  6 miesięcy temu ocena: 100%  13
  Wspaniała współpraca orkiestry oraz mażoretek. Oglądało się to cudownie. Kolejny raz wielu wspaniałych ludzi zaangażowało się w koncert i dla nich wielkie brawa. Widać, że dziewczynki to kochają, a występy sprawiają im dużo frajdy. Trenerki nie są od tego, żeby wyglądać jak modelki, a od tego, żeby budzić w dzieciach pasje i pomagać im w rozwoju. Karina i Pola oddają serce swojej profesji i to się ceni najbardziej. A zawiść jest bardzo nietaktowna i świadczy o człowieku. Jeśli Tobie i twoim dzieciom nie wychodzi w życiu, nie trzeba mścić się na innych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mama mazoretki
  6 miesięcy temu ocena: 96%  12
  Brawo dla treneremk jestem mama jednej z mazoretek i takiego zaangażowania z strony treneremk tylko pogratulować. Karina i Pola nie przejmujcie się opiniami zawistnych bab. Dziękuję za wszystko. Moja córka kocha te treningi i ta miłość do tańca mazoretkowego zapaliła w niej Karina A kontynuuje Pola. Dlatego proszę o jeszcze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Eduardo
  6 miesięcy temu ocena: 95%  11
  Świetnie napisane. Niestety Polacy mają we krwi oczarnianie innych z zawiści. Wszystko wiedzą najlepiej, są mądrzejsi od wyszkolonych trenerów. Proponuję Pani samej się przebrać w strój Emmy i wyskoczyć na scenę pokazać swoje umiejętności taneczne, akrobatyczne i choreograficzne. Ja się usiądę w pierwszym rzędzie i będę kręcił ten popis!
  ~ Big Bang
  6 miesięcy temu ocena: 92%  10
  Bravo dla Trenerek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mazoretki
  6 miesięcy temu ocena: 96%  9
  Świetnie wykonana praca Orkiestry i zespołu Mazoretek. Gratulacje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fan
  6 miesięcy temu ocena: 93%  8
  Widz proszę o pilną konsultację z Panem Górskim
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Fan
  6 miesięcy temu ocena: 96%  7
  Piękny koncert. Orkiestra i Mazoretki wspaniałe wypadły. Widać piękną współpracę. Już nie mogę się doczekać jubileuszowego koncertu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Widz 2
  6 miesięcy temu ocena: 34%  6
  Zgadzam się w 100% z widzem, wielkie panie trenerki od siedmiu boleści chyba czas w końcu o siebie zadbać bo to jest wizytówka całego zespołu!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mazoretki Najlepsze
  6 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Gowno Cię to powinno interesować!!!
  ~ Fan Trenerek
  6 miesięcy temu ocena: 59%  4
  A Widz jest trenerem, że wie o mazoretkach wszystko czy pracownikiem bambershow? Proszę zająć się rolnikami i im pomagać, żeby biedni nie musieli strajkować. Żegnam ozieble.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edi
  6 miesięcy temu ocena: 61%  3
  Odnośnie widza.. Proszę spojrzeć na siebie. Bo to chyba napisał widz z drugiego rzędu, który jest zawistną kobietą. Po (...) tam przyszłaś? Nagrywać z ukrycia telefonem jak dziecko z 2 klasy podstawówki. Po co tam przylazlas? Siać zamęt?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Widz
  7 miesięcy temu ocena: 41%  2
  Orkiestra pokazała klasę jak zawsze. Brawo. Jedna i druga Pani trener mażoretek (...). Dziewczynki potrafią się ruszać, super
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gonzo
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Taka typowa Polska mentalność!!!