Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zachłanność rolników nie zna granic?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    9.11.2014
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

"Droga posadowska" w Krobi to odnoga ul. Kobylińskiej. Szosa prowadzi do kilku posesji, ale głównie służy jako dojazd do pól. Na początku drogi stoi tablica informująca o budowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szerokości - co ważne - 4 metrów.

Zadanie, związane z utwardzeniem śródpolnej drogi zostało wykonane w tym roku. Utwardzono głównie część drogi, stanowiącą dojazd do gruntów rolnych. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 150 000 zł, inwestorem była gmina Krobia, ale zadanie zostało dofinansowane ze środków województwa wielkopolskiego, z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Tym bardziej przerażające jest to, co można zastać tam po kilku miesiącach od zakończenia inwestycji. Przy niektórych polach z czterometrowej szerokości drogi pozostało niewiele ponad połowę. Rowy zostały zupełnie przysypane i zaorane przez właścicieli i użytkowników przydrożnych gruntów. Zauważają to niektórzy mieszkańcy gminy, którym droga służy za miejsce do rekreacji. Sprawa zaorywania "drogi posadowskiej" została poruszona na spotkaniu krobskich samorządowców z mieszkańcami, dwa tygodnie temu. W dyskusji wypowiadali się oburzeni obserwatorzy. - Trzeba coś z tym zrobić, bo z nowo utwardzonej drogi niewiele już zostało. Rolnicy czują się bezkarni - mówili obecni na spotkaniu. Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda wysłuchał uwag i zauważył, że nie jest to tylko problem gminy Krobia. Poza tym przypomniał, że Polska nie jest krajem policyjnym. - Mamy demokratyczne państwo prawa, oparte na wolności obywateli. Ale ta wolność wiąże się z odpowiedzialnością - powiedział krobski włodarz.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!