Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zaczarowani chórzyści biorą udział w nowym projekcie. Na razie jest teledysk

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    23.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Dzieci z Gostyń. Dzieci z "Zaczarowanej Melodii" nagrywają piosenki do "jarzynkowej płyty". To dopiero początek projektu fot. arch. chóru "Zaczarowana Melodia"

Grupa dzieci z chóru „Zaczarowana Melodia”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu, bierze udział w niecodziennym projekcie, związanym z nagrywaniem płyty dla najmłodszych odbiorców muzyki, a więc dla przedszkolaków. Na kanale YouTube dwa tygodnie temu pojawił się teledysk, w którym występują dzieci z przedszkola w Słupcy, ale piosenkę śpiewają uczniowie gostyńskiej „piątki”. Nie ma chyba rodzica, który nie obejrzałby tego teledysku. I na pewno rozpozna głosy swoich pociech.
 

- Projekt przygotowuje Maciej Muraszko, który znany jest nam dzięki piosenkarce Stanisławie Celińskiej - dla niej między innymi pisał kompozycje. Pomysłodawcą i kordynatorem projetu jest też Anna Komin, którą także mieliśmy przyjemność poznać - wyjaśnia Ewa Kuśnierek, dyrygentka chóru „Zaczarowana Melodia”.

To od Macieja Muraszko otrzymała propozycję, aby znaleźć w szkolnym chórze dzieci, które mogłyby wziąć udział w projekcie.

- W związku z tym, że piosenki musiały być zaśpiewane głosem przedszkolaków, zależało im na bardzo dziecięcych głosach - dodaje Ewa Kuśnierek.

„Zaczarowana Melodia” jest chórem szkolnym, śpiewają w nim starsze dzieci. Niestety, chór nie mógł być zaangażowany do projektu w całości. Mogło wziąć w nim udział najwyżej 10 dzieci. Ewa Kuśnierek zaproponowała, że spróbuje wybrać głosy i przygotować solistów. Otrzymała na początek gotową piosenkę - zaśpiewaną przez dorosłą osobę. I na tej podstawie należało dobrać odpowiednie barwy głosów do przeboju pt. „Jarzynkowe urodzinki” - piosenki urodzinowej, którą dzieci wykonują dla dzieci.

- Zamierzenie producentów było takie, abym znalazła dziecko, które potrafiłoby w odpowiedni sposób zaśpiewać. Dla mnie to inne doświadczenie. Cały czas pracuję z grupą dużą chórzystów, a teraz skrupulatnie musiałam wybrać taki głos, który by odzwierciedlał, interpretował piosenkę, jaka ma docelowo trafić do przedszkolaka, malucha. To bardzo ciężka praca, aby dziecko dziecku zaśpiewało przebój w taki sposób, aby wpadł mu w ucho, dotarł. Nie było łatwo dobrać głosy dzieci, które by dokładnie pasowały zwłaszcza że nie do końca wiedziałam, jaki jest zamysł producentów - opowiada dyrygentka gostyńskiego chóru.
 

Przy śpiewaniu dzieci miały pokazać trochę aktorskiego talentu, aby zaakcentować pewne wydarzenia. Utwór trochę przeradza się w piosenkę aktorską. Dla dzieci z gostyńskiej „piątki” była to ciekawa przygoda, inne przeżycie.

Piosenki były nagrywane w październiku w studiu nagrań w Pleszewie. Mali gostynianie znają je, ponieważ już tam pracowali przy nagrywaniu piosenki „Dzielić się miłością”, na płytę „malinową”.

- Nowym doświadczeniem było to, że soliści musieli nagrywać wszystko osobno. Każdy musiał być sam w pokoiku, śpiewać i nagrywać kilka razy, po uwagach producentów, aby piosenka, której się nauczyli została wykonana tak, jak oni sobie życzą. Podczas nagrania mały wokalista zdany jest tylko na siebie, a w chórze jesteśmy wszyscy, śpiewamy jednym głosem, ale razem - zauważa Ewa Kuśnierek.

Utwory nagrywały dzieci z zespołu "Zaczarowana melodia": Barbara Stróżyńska (10 lat), Cezary Twardy (8), Oliwia Sobecka (10), Maria Brucks (10), Maria Widarkiewicz (11); Tomasz Rajewski (14), Juliusz Kuśnierek (12), Maria Dudkiewicz (9), Blanka Mikołajczak (10), Zofia Grześkowiak (10), Julia Kenig (11).

Od października zaangażowani w realizację „jarzynkowego projektu” czekali, co z tymi nagraniami będzie. I niespodzianka - 12 lutego nagle na YouTub'ie ukazał się teledysk. Był on realizowany w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy z dziećmi z tamtejszej placówki. - Teledysk przygotował reżyser, specjalnie wynajęty do projektu. Tutaj też nie wszystkie dzieci mogły wziąć udział, a tylko soliści i przedszkolaki. Pokazano dzieci z przedszkola w Słupcy, słychać głosy chórzystów z Gostynia - wyjaśnia Ewa Kuśnierek.

Muzycy z gostyńskiej „piątki” podołali wyzwaniu, skoro teledysk się ukazał i producenci byli zadowoleni.

- Bardzo mile się wypowiadali o przygotowaniu wokalistów, ich zaangażowaniu, ciężkiej pracy. W ciągu 2 tygodni przygotowaliśmy te piosenki, był krótki okres czasu, a dzieci włożyły ciężka pracę, aby wziąć udział w projekcie i się udało - mówi Ewa Kuśnierek.

A na tym nie koniec projektu. Więcej w Życiu Gostynia

fot. arch. chóru "Zaczarowana Melodia"

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!