Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zadbaj o zęby swojego dziecka. Ruszył program

› Zdrowie i uroda ponad rok temu    3.08.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ruszył program zdrowotny „Stop próchnicy – profilaktyka stomatologiczna dla dzieci z gminy Gostyń”Ruszył program zdrowotny „Stop próchnicy – profilaktyka stomatologiczna dla dzieci z gminy Gostyń” fot. Fotolia.com

Ruszył program zdrowotny „Stop próchnicy – profilaktyka stomatologiczna dla dzieci z gminy Gostyń”. Program obejmuje dzieci w wieku 8 i 12 lat zamieszkałe w gminie Gostyń, a udział w nim jest dobrowolny i co ważne – bezpłatny.

 

Głównym celem akcji jest walka z próchnicą u dzieci 8 i 12-letnich (rocznik 2010 i 2006) oraz chociażby kształtowanie prawidłowych nawyków higieniczno – żywnościowych i podniesienie świadomości zdrowotnej u dzieci oraz ich opiekunów.

Program obejmuje między innymi wykonanie badań stomatologicznych z określeniem stanu jamy ustnej i potrzeb leczniczych, przeprowadzenie rozmowy motywującej dziecko do przestrzegania zaleceń higienicznych i dietetycznych oraz pokrycie bruzd zębów trzonowych lakiem szczelinowym. Jak informuje Wydział Oświaty i Spraw Społecznych gostyńskiego urzędu, realizatorem programu jest lekarz stomatolog Aleksandra Pelczar prowadząca Indywidualną Praktykę Lekarską w Gostyniu. Przed wizytą należy dokonać zapisu pod numerem telefonu 737 907 236. Pytania dotyczące programu można kierować także drogą elektroniczną na adres e-mail: lakowanie@gostyn.pl. 

Dzieci objęte programem z lakowania skorzystać mogą w środy w godz. 10.00-13.00, w piątki w godz. 10.00-18.00 i w soboty w godz. 9.00-11.00.

Czytaj także: Z premedytacją zostawili ją na słońcu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!