Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Zagłosuj na "Pudełko Życia"

› Aktualności 11 miesięcy temu    12.10.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kościan. Możemy zagłosowaćKościan. Możemy zagłosować

Kościańskie Pudełko Życia jest projektem, którego pomysłodawcą jest Grupa Nieformalna Aktywni Kościaniacy  w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie.

R E K L A M A

Głównym zamierzeniem projektu jest przygotowanie dla służb ratunkowych, strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych osób współpracujących na co dzień z seniorami, osobami z niepełnosprawnością, chorymi i samotnymi, informacji dotyczących stanu zdrowia chorego, podstawowych danych osobowych oraz innych ważnych informacji o osobie, takich jak: osoba do kontaktu na wypadek hospitalizacji, czy informacja na temat miejsca pozostawienia kluczy w razie pobytu w szpitalu.

Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o osobie w jednym miejscu. Pudełko może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu pogotowia lub znalezienia przez osoby trzecie, nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach. Informacje zawarte w karcie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe oraz osoby udzielające pomocy w sytuacji konieczności przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej.

Osoby chore, niepełnosprawne, samotne, starsze bezpłatnie otrzymają Kościańskie Pudełko Życia, którego zestaw będzie składać się z: pudełka życia, ulotki, kartki informacyjnej, dwóch naklejek oraz instrukcji. Każda osoba chcąca uczestniczyć w programie będzie zobowiązana wypełnienia karty informacyjnej (ewentualnej konsultacji treści z lekarzem), która są niezbędne dla osób udzielających pomocy oraz do aktualizacji co 6 miesięcy danych zawartych w ankiecie (w razie potrzeby częstszej). Wypełnione pudełko należy umieścić w lodówce lub w innym widocznym miejscu. Natomiast na drzwiach np. lodówki należy umieścić otrzymaną z zestawem naklejkę. Naklejka będzie sygnałem dla ratowników i osób pomagających, że stan zdrowia osoby wymaga szczególnej pomocy, a szczegółowe informacje dostępne są w miejscu oznaczonym naklejką.

Kościańskie Pudełko Życia stwarza szansę na szybką pomoc w ratowaniu zdrowia i życia osobom starszym, schorowanym, samotnym czy niepełnosprawnym w sytuacji zagrożenia. Zawiera najważniejsze informacje o stanie zdrowia i pozwala na szybką reakcję służb ratunkowych. 

Głosując na projekt możesz przyczynić się do uratowania życia.

NA PROJEKT MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ OD 3 PAŹDZIERNIKA DO 31 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU W NASTĘPUJĄCYCH SKLEPACH:

- TESCO KOŚCIAN UL. ŚMIGIELSKA 53A

- TESCO GOSTYŃ UL. LESZCZYŃSKA 5

- TESCO LESZNO UL. POZNAŃSKA 3

-  TESCO RAWICZ UL. STANISŁAWA KAMIŃSKIEGO 2

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A