Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zagraliśmy fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Możemy być dumni!

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    2.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. W kinie 1 lutego podsumowani 27. finał WOŚPGostyń. W kinie 1 lutego podsumowani 27. finał WOŚP fot. A. Fajczyk

Wielokrotnie padły słowa podziękowania, wiele razy wolontariusze usłyszeli „Jesteście niezastąpieni”, a do mieszkańców powiatu gostyńskiego wiele raz skierowano słowa: „jesteście wspaniali”. 1 lutego podsumowano udział w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w naszym powiecie przepięknie! W ciągu 3 dni zebrano w sumie 311 582,17 zł, jak nigdy dotychczas!

Serdecznie gorąco na podsumowaniu 27. finału „Orkiestry”, które odbyło się w gostyńskim kinie, witani byli wolontariusze - od najmłodszych do najstarszych.

- To wasza działalność, aktywność i zaangażowanie spowodowały, że uzbieraliśmy kwotę, którą za chwile zobaczycie - powiedział Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu.
 

W kinowej sali byli też obecnie szefowie sztabów w poszczególnych gminach: w Poniecu, Piaskach, Pogorzeli i Krobi. - Wraz z wolonatriuszami witam wszystkich opiekunów, nauczycieli. Bo to jest tak, że młodzież, a zwłaszcza młodsze dzieci świetnie działają, robią niesamowite rzeczy, ale to jest wynik wcześniejszego przygotowania i pracy - mówił Mirosław Sobkowiak.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy - oddaniem hołdu zamordowanemu wolontariuszowi WOŚP Pawłowi Adamowiczowi – Prezydentowi Gdańska. Szef powiatowego sztabu WOŚP przyznał, że czuje się bezpiecznie, kiedy za nim stoją „Żubry Gostyń”, którzy odegrali niezwykłą rolę podczas tegorocznego finału, gdyż ubarwiali imprezy swoją obecnością i tym, ,,co mają na sobie”, pokazywali, demonstrowali strój i wyposażenie. Dzięki temu było ciekawie. A na podsumowanie „Żubry” przychodzą od kilku lat, aby wysoko unieść baner z kwotą, zebraną podczas kolejnego finału. W tym roku

szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 311 582,17 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy ziemi gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!.

Podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy – i tych zarejestrowanych, kwestujących mimo niekorzystnych warunków pogodowych, i tych bez identyfikatorów - przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się kwesty WOŚP – „bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków! A gostyński szpital co roku dostaje z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt! W 2018 roku również dostał nowoczesny sprzęt wart prawie 250 tysięcy!”

W kinie byli też goście specjalni. Dlaczego specjalni? W tym roku szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 7 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych przy organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 99 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu sześciu latach dołączyli: Drukarnia REAL i Marek Komorowski, Tomasz Barton i GOK „HUTNIK”, Monika Bielka i Salon Meblowy "Mirage", Ardagh Glass Gostyń, Paweł Zagata, Łukasz Radoła i Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji AKANT NZOZ, VAN CARE POLSKA Sp. z o.o. Goście specjalni otrzymali pamiątkowe tablice. Tradycyjnie też podziękowano wolontariuszom, wręczając im gadżety WOŚP. Wręczono też podziękowania Jurka Owsiaka dla instytucji, firm i organizacji pozarządowych, które aktywnie przyłączyły się do 27. finałowego grania.

- Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was – i z wolontariuszy, i z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!!! - mówił Mirosław Sobkowiak.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ hahaha
  6 miesięcy temu 1
  Lewicka sekta ze św owsikiem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji