Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zakończenie inwestycji z nieznacznym opóźnieniem?

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    26.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Dobiega końca przebudowa średniego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. SportowejGostyń. Dobiega końca przebudowa średniego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej fot. Aleksandra Lutyńska

Przebudowa średniego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią, przy ul. Sportowej w Gostyniu jest na finiszu. Czy zadanie zostanie zakończone w terminie?

- Finał zaplanowano na 30 maja, w przyszłym tygodniu. Ale patrzę na to z lekkim niepokojem - mówił kilka dni temu Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. Chodzi o deszczową, wilgotną aurę, jaką mamy w maju. Ona może nieco pokrzyżować plany wykonawcy i opóźnić finał inwestycji.

Na boisku położona jest murawa, działa oświetlenie dookoła. Do zrobienia pozostał ostatni etap prac - dokończenie wklejania linii i zasypanie sztucznej murawy odpowiednim wypełnieniem, składającym się z piasku i korka. Poza tym należy uporządkować teren dookoła i powpinać ogrodzenie. Zasypywanie nawierzchni piaskiem i korkiem trwa około 3-4 dni. Najpierw wypełnienie jest rozsypywane, a później zostaje wczesywanie między murawę przy pomocy odpowiednich urządzeń.

II Powiatowy Turniej Wiedzy o Piłce Nożnej "Futbol bez tajemnic" - można się zapisywać

Niestety, aby to było zrobione fachowo, powinno być sucho. Inaczej piasek i korek będą się kleić do szczotki. Weekend mieliśmy słoneczny, ale wcześniej deszcz nie oszczędzał Gostynia. Na boisku jest mokro.

- Woda schodzi, jest odpowiednie odwodnienie, ale żeby porządnie wszystko wyschło, musiałoby słońce poświecić kilka dni i trochę powiać - mówi Zbigniew Kordus.

Jaka będzie pogoda w nadchodzącym tygodniu? Nie zapowiada się najlepiej. Na poniedziałek synoptycy przewidują burze w całej Polsce.
 

- Aura od 2 tygodni jest nieciekawa. Przebudowa boiska idzie cały czas zgodnie z planem, po naszej myśli. Termin zakończenia, kiedy była podpisywana umowa, nie był pewny. Ale brano pod uwagę wybryk zimy. Jednak wtedy wszystko się udało, nie było przestojów, najwyżej jeden tydzień - mówi Zbigniew Kordus.

Przypomina, że podobna sytuacja była z budową bieżni - wtedy jednak było zbyt gorąco i klej się rozpływał. Mimo wszystko dyrektor OSiR w Gostyniu ma nadzieję, że aura będzie sprzyjać inwestycji wszystko zakończy się zgodnie z planem, ewentualnie kilka dni później.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!