Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Zalana ulica, przeciekający dach

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    11.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Pływająca ul. Błonie w Pogorzeli po intensywnych opadach - 10 czerwcaPływająca ul. Błonie w Pogorzeli po intensywnych opadach - 10 czerwca fot. OSP Pogorzela

Wieczorna burza i oberwanie chmury, jakie w niedzielę (10 czerwca) pojawiły się w powiecie gostyńskim spowodowały, że do akcji wyjechali strażacy-ochotnicy. Działali między innymi w gminach Pogorzela i Borek Wlkp.

Intensywne opady spowodowały, że pływała ul. Błonie w Pogorzeli. Jedna z mieszkanek, zaniepokojona, zadzwoniła po pomoc do komendy straży w Gostyniu. - Zgłosiła, że na drodze jest bardzo wysoki poziom wody. Ma miejsce, około godziny 21.30 zadysponowaliśmy 2 zastępy jednostki OSP Pogorzela - informuje asp. Roman Wrotyński, dyżurny operacyjny powiatowej komendy straży pożarnej w Gostyniu. Strażacy zobaczyli, że pechowa pogorzelska ulica (strażacy wielokrotnie interweniowali tam podczas ulewnych opadów), na długości 80 metrów jest zalana, woda dochodziła do wysokości 40 cm.

R E K L A M A

- Ochotnicy zamknęli ruch przez ulicę. Samochody, które tam przejeżdżały, powodowały dość dużą falę. Istniało zagrożenie, że woda zaleje posesje - tłumaczy dyżurny operacyjny.

Ponieważ nie działała kanalizacja deszczowa, woda bardzo wolno schodziła, więc ochotnicy zabrali się za udrażnianie studzienek odprowadzających. Usuwali naniesione przez deszcz gałęzie, piasek i liście. - Po odgarnięciu naniesionych materiałów, po pewnym czasie woda sama zeszła - wyjaśnił asp. Wrotyński. Akcja trwała ok. 80 minut.

CZYTAJ TUTAJ o akcji usuwania drzewa, w które uderzył piorun

W gminie Borek Wlkp., w jednym z wielorodzinnych bloków w Karolewie zaczął przeciekać dach. Okazało się, że jest on nieszczelny przy kominie i dlatego woda spowodowała zacieki na suficie i ścianach w jednym z mieszkań. Ochotnicy z jednostki strażackiej w Karolewie w miejscu przecieków założyli plandekę. To miało zabezpieczyć dach do momentu przyjazdu dekarza, który oceni sytuację i zdecyduje, w jakim kierunku ma pójść naprawa.

Dlaczego szybowce potrzebowały pomocy? Czy piloci wyszli z tego cało? - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ha
9 miesięcy temu 4
Strażacy usuwający zasyfione studzienki...takie rzeczy tylko w Pogorzeli..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
A może by wreszcie skutecznie udrożnić tą kanalizację?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odp
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ul. Błonie w niedalekiej przyszłości będzie gruntownie przebudowana ponieważ tam nie ma już co udrazniac I cała kanalizacja deszczową będzie robiona od podstaw.
~ WWWW
9 miesięcy temu ocena: 67%  1
Tam na Błoniu 20 lat woda stoi i jakos nikomu nie przeszkadzało a od jakiegos czasu nauczyli sie dzwonic na straz bo najłatwiej i sie póżniej podsmiewuja !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A