Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zaprojektuj mural. Twoje dzieło pojawi się na remizie

› Aktualności ponad rok temu    4.08.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Ciekawe, ale niełatwe zadanie przed społecznością wsi Jeżewo i mieszkańcami gminy Borek (ale nie tylko) postawili rada sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich z Jeżewa. Do połowy sierpnia trzeba wykonać projekt muralu pt. „Jedzie, jedzie straż ogniowa...”. Najlepszy będzie wykorzystany przy odnawianiu elewacji miejscowej remizy.

- Planowaliśmy remont. Mamy w planach wymalować ściany remizy zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz. Zastanawialiśmy się, co można zrobić, jak odnowić elewację. Pomyśleliśmy, że w tym przypadku może nam pomóc konkurs - wyjaśnia Rafał Kaczmarek, sołtys wioski i naczelnik jednostki OSP Jeżewo.

Organizatorzy podkreślają, że chodzi też o zaprezentowanie talentów uczestników, rozwijanie inwencji twórczej i zachęcenie do zainteresowania się pracą strażaków.

Konkurs ma otwarty charakter, mogą w nim wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Każdy może wykonać tylko jeden projekt muralu pt. „Jedzie, jedzie straż ogniowa...” dowolną techniką: kredkami, farbami, może to być wyklejanka, grafika itp.). Najlepsze dzieło i najbardziej odpowiadające strażakom wybierze specjalnie powołana komisja konkursowa.

Prace będą oceniane pod względem zgodności z tematyką konkursu, staranności, komisja będzie zwracać uwagę również na staranność wykonania i ogólne wrażenie estetyczne. Najlepszy projekt zostanie wykorzystany do wykonania muralu - monumentalnego malowidła dekoracyjnego, które ozdobi ścianę jeżewskiej remizy.

Prace można składać/nadsyłać u sołtysa Jeżewa lub Anny Majewskiej do 14 sierpnia, a rozstrzygnięcie konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników zaplanowano na 25 sierpnia. Każdy z uczestników otrzyma dyplom, a laureaci konkursu (autorzy 3 najciekawszych prac dostaną upominki rzeczowe. Wręczenie nagród nastąpi 31 sierpnia.

KLIKNIJ, jeśli chcesz wiedzieć dlaczego urząd skarbowy może zabrać ci wynagrodzenie, rentę, a nawet mieszkanie? Co mają z tym wspólnego śmieci?
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!