Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Zaprzęgi konne rywalizowały na stadionie

› Aktualności 9 miesięcy temu    5.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Była to jedenasta edycja zawodów konnych o puchar wójta gminy. W niedzielę, 3 czerwca, na stadion w Pępowie  zjechały zaprzęgi konne z całej Polski. Od godziny 14.00 odbywały się zorganizowane przez gminę zawody konne w powożeniu.

 

Pomysł zrodził się kilkanaście lat temu, gdy w okolicy pojawiało się coraz więcej zaprzęgów amatorskich. - Zadecydowaliśmy, że taki konkurs tu przeprowadzimy. Były też w międzyczasie zawody w skokach, ale one cieszyły się mniejszym powodzeniem, dlatego przeszliśmy na powożenie – wyjaśniał Jacek Śląski, kierownik wydziału kultury i sportu w Urzędzie Gminy Pępowo. Zawodnicy walczyli o puchar wójta w czterech kategoriach, a do pokonania mieli 17 przeszkód (par kegli). Każde strącenie piłeczki, to punkty karne. Należało też zmieścić się w normie czasu (120 sekund), co nie każdemu się udawało. Każda dodatkowa sekunda to pół punktu karnego.

R E K L A M A

Zmagania odbyły się w czterech kategoriach: jedynki kuce, pary kuce, jedyni konie duże i pary konie duże. - Takie imprezy, jak widać po uczestnikach, są potrzebne. Zapraszamy również do Rokosowa 10 czerwca (przeczytaj), gdzie będzie jeszcze więcej i atrakcyjniej – mówił Krzysztof Rembowski, sędzia główny zawodów.

Wyniki zobacz TUTAJ.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A