Zasłużona wygrana Futsalu Gostyń w derbach

Zasłużona wygrana Futsalu Gostyń w derbach - Zdjęcie główne

Zasłużonym zwycięstwem Berg Solutions Futsal Gostyń zakończyły się derby powiatu gostyńskiego w II lidze futsalu. Zespół Mateusza Matysiaka pokonał Piasta Poniec 3 : 1.
    Od początku niedzielnego spotkania w hali sportowej ZSO Gostyń do ataku ruszyli gospodarze. Miejscowi piłkarze mieli kilka sytuacji bramkowych, jednak dobrze między słupkami radził sobie Krzysztof Banaszak. Bramkarz drużyny Przemysława Czajki skapitulował dopiero po akcji Roberta Przewoźnego. Goście wyrównali w pierwszej połowie z przedłużonego rzutu karnego. Artura Twardowskiego pokonał Tomasz Szumny. Chwilę wcześniej przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Cebulski. Gospodarze wyszli na prowadzenie w drugiej połowie. Przedłużony rzut karny wykorzystał Sławomir Kuzia. Wynik na 3 : 1 dla gospodarzy ustalił Robert Przewoźny. Z gry mieliśmy więcej, sytuacji po naszej stronie też było więcej, dlatego można powiedzieć, że odnieśliśmy zasłużoną wygraną. Piłkarsko byliśmy lepsi. Było w tym spotkaniu kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów. W mojego punktu widzenia, niektóre faule były naciągane - powiedział po meczu trener Berg Solutions Futsal Gostyń Mateusz Matysiak. - Zagraliśmy dziś zupełnie bez pomysłu. Gostyń od początku prowadził grę, a my broniliśmy się. Mieliśmy swój moment dobrej gry, gdy udało się w doprowadzić do remisu, ale stałe fragmenty to za mało. (...) Zagraliśmy dziś jedno ze słabszych spotkań. Szkoda że akurat dziś w meczu derbowym - podsumował niedzielne spotkanie trener Piasta Poniec Przemysław Czajka.

Berg Solutions Futsal Gostyń – Piast Poniec 3 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Robert Przewoźny
1 : 1 – Tomasz Szumny – przedłużony rzut karny
2 : 1 – Sławomir Kuzia – przedłużony rzut karny
3 : 1 – Robert Przewoźny
Berg Solutions Futsal Gostyń: Twardowski – Dudka, Nojman, Kuzia, Łagoda, Wolsztyniak, Szymankiewicz, Frąckowiak, Staryczenko, Pietrzyk, Przewoźny, Wojciechowski, Kąkolewicz, Kolan, Seiffert
Piast Poniec: Banaszak – Dudkowiak, Szumny, Cebulski, Czajka, Sz. Nowak, Grund, Żyto, Giera, Klupś, Moryson