Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Po kierowcę przyleciał LPR

› Wypadki 10 miesięcy temu    16.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Policja bada okoliczności zdarzeniaPępowo. Policja bada okoliczności zdarzenia fot. Bogdan Bujak

Jedna osoba została ranna w zderzeniu ciągnika rolniczego marki John Deer z przyczepą z samochodem osobowym skoda fabia, do którego doszło dziś, około godziny 13.00 na trasie Pępowo-Siedlec. Poszkodowany to kierowca osobówki, którym zajął się zespół ratownictwa medycznego.

Po oględzinach zdecydowano się wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa. Mężczyzna miał uskarżać się na ból w klatce piersiowej.

Traktorzyście nic się nie stało. Dokładne okoliczności zdarzenia bada przybyły na miejsce Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Z relacji świadków wynika, że kierujący skodą miał zawinić w tym zdarzeniu. Obydwa pojazdy miały poruszać się w tym samym kierunku do strony Pępowa. Kierujący osobówką miał zacząć wyprzedzać w momencie, gdy ciągnik z przyczepą zjeżdżał na pole.

- Więcej jak dwieście metrów miałem migacz włączony - twierdzi kierowca ciągnika.

- Pan jechał, cały czas migał. A tamten za ostro szedł i mógł nie widzieć pod słońce tego kierunkowskazu. Uderzył prawą stronę w jego lewe koło, odbił się, „strzelił” w drzewo i poszedł dalej - mówi jedna z osób przebywających na miejscu zdarzenia.

Czytaj także: piesi i rowerzyści pod lupą

Aktualizacja, godz. 15.05

Właśnie dostaliśmy informację, iż poszkodowany kierowca nie został ostatecznie zabrany transportrem lotniczym do szpitala. 

Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina, po przyjeździe na miejsce, zastał poszkodowanego pod opieką straży pożarnej. Po przeprowadzeniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego ratownicy medyczni zdecydowali o natychmiastowym unieruchomieniu pacjenta i wdrożeniu medycznych czynności ratunkowych. Gdy załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego doleciała na miejsce lekarz LPR zdecydował, że pacjent nie wymaga transportu lotniczego i karetką został odwieziony do szpitala w celu dalszej diagnostyki – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Twój nickk
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  200 metrów włączony kierunkowskaz ? Pogięło ??? Ja bym się wkurzył ! Wyciągnął gościa i powiedział parę słów ! Przez taka głupotę właśnie dzieje się co się dzieje ! Jeżdżą tymi ciągnikami jakby byli panami całego świata !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji