Zdziesiątkowani, ale zwycięzcy

Zdziesiątkowani, ale zwycięzcy - Zdjęcie główne

Sobotni pojedynek rozpoczął się od mocnego natarcia gospodarzy.

Już w 2. min miejscowi objęli prowadzenie. Jakub Wieczorek zagrał na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Tobiasza Malcherka, a ten zdecydował się na strzał, piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce. Trzy minuty później Rejek odebrał piłkę obrońcy, wyszedł „jeden na jeden”, ale znów przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 9. min Wieczorek przejął piłkę w środku boiska, wszedł dynamicznie między dwóch obrońców przyjezdnych i płaskim strzałem zdobył drugiego gola dla podopiecznych Dawida Kaczmarka. W 30. min ładną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Malcherek, dośrodkował piłkę idealnie na głowę Mateusza Kmiecika, a ten podwyższył wynik na 3:0. W doliczonym czasie pierwszej połowy goście wykonywali rzut rożny. Dośrodkowaną piłkę w polu karnym przedłużył głową zawodnik gości, a wbiegający Mateusz Sobolewski uderzeniem z „pierwszej” piłki pokonał Huberta Jędryczkę. Druga połowa w wykonaniu gospodarzy była słabsza. Już w 50. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Kiedy wydawało się, że goście pójdą za ciosem dwubramkowe prowadzenie przywrócili gospodarze. Mateusz Kmiecik dośrodkował w pole karne, a tam Malcherek huknął z woleja i nie dał szans golkiperowi gości. Wynik ustalił Sobolewski, który w 75. min ustalił wynik spotkania, notując tym samym hat-tricka. Punkty zostały w Chwałkowie.

Sokół Chwałkowo – Sokół Włoszakowice 4:3 (3:1)

1:0 Malcherek (2’)

2:0 Wieczorek (9’)

3:0 M. Kmiecik (30’)

3:1 Sobolewski (45’)

3:2 Sobolewski (53’)

4:2 Malcherek (56’)

4:3 Sobolewski (68’)

Sokół Chwałkowo: H. Jędryczka – Kamiński, Frąckowiak, Rosik, M. Kmiecik (75’ K. Kmiecik), Bartkowiak, Stanisławski, Malcherek, Wieczorek, Rejek, K. Jędryczka (31’ Dzięglewski).