Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zebranie przełożone – nikt nie chciał być sołtysem

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    8.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gumienice bez sołtysa - nie było chętnych Gumienice bez sołtysa - nie było chętnych  fot. Fotomontaż - ŻG

W gminie Pogorzela w mijającym tygodniu odbyły się dwa zebrania, podczas których mieszkańcy mieli wybrać sołtysów oraz radę sołecką. Mieli, ale nie wybrali – w Gumienicach nie było chętnych.

 

W Głuchowie bez zmian, na kolejną kadencję wybrano sołtysa Zdzisława Figielka. W zebraniu wzięło udział 60 mieszkańców (18% osób uprawnionych do głosowania). W Gumienicach chętnych nie było.

- Trochę niespodziewanie. Myślałem, że dotychczasowy sołtys [Marek Szczęsny - przyp. red.] zostanie jeszcze jedną kadencję – stwierdza burmistrz Pogorzeli, Piotr Curyk.

 

W zebraniu uczestniczyło 26 mieszkańców (11% osób uprawnionych). Nikt nie wyraził zgody na kandydowanie na sołtysa, dlatego zebranie trzeba było przełożyć. Termin nie jest jeszcze znany.

- Chcę uzgodnić termin z mieszkańcami, bo przez najbliższe dwa i pół tygodnia odbywać się będą pozostałe zebrania w wioskach. To w Gumienicach można by zrobić w godzinach popołudniowych, ale wtedy z tą frekwencją może być jeszcze gorzej niż teraz. Mam nadzieję, że to nie będzie epidemia na reszcie wiosek, że tych kandydatów trzeba będzie szukać - mówi burmistrz.

Czytaj także: o sukcesie Sabiny z Pogorzeli. 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Małrycy
3 miesiące temu 2
W Gumienicach nie mają chętnych A w Głuchowie by się niedługo pobili stara rada i sołtys nie dopuścili nikogo młodzi zostali zdegradowany bez siły przebicia !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Małrycy
3 miesiące temu 1
W Gumienicach nie ma chętnych A w Głuchowie by się nie długo pobili starzy nie dali szansy młodym zostali zdegradowany bez siły przebicia !!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji