Zjednoczeni i Wisła wreszcie na zero z tyłu

Zjednoczeni i Wisła wreszcie na zero z tyłu - Zdjęcie główne

Bramkarze Wisły i Zjednoczonych po raz pierwszy w sezonie 2017/2018 zachowali czyste konto. Drużyna z Borku Wielkopolskiego rozgromiła dzisiaj 4P4S Rydzyniaka Rydzyna 4 : 0, natomiast zespół Andrzeja Loksia zremisował z Orlą Jutrosin 0 : 0. Punkt zdobyła też Krobianka z Sarnowianką Sarnowa.

W 15. kolejce leszczyńskiej klasy okręgowej Zjednoczeni podejmowali na własnym boisku Orlę Jutrosin. Zmierzyły się zespoły, które w dziewięciu ostatnich spotkaniach nie przegrały. Po sobotnim spotkaniu seria ta wydłużyła się do dziesięciu pojedynków. Zjednoczeni Pudliszki zremisowali bezbramkowo z Orlą Jutrosin z czego zadowolony był trener gospodarzy. Cieszę się, że wreszcie udało nam się zagrać na zero z tyłu. Duża w tym zasługa naszego bramkarza, który w drugiej połowie kilka piłek wybronił - powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki Andrzej Lokś. Czyste konto zachował też Artur Kędzia z Wisły Borek Wielkopolski. Drużyna Tomasza Gawrońskiego wygrała 4 : 0. Goście w drugiej połowie mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki honorowej, jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Sześć goli padło w meczu Sarnowianki Sarnowa z Krobianką Krobia. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3 : 2. Punkt dwie minuty przed końcem pojedynku uratował zespołowi z Krobi Jędrzej Urbański. - Zagraliśmy dzisiaj bez czterech podstawowych zawodników. Praktycznie z każdej formacji ktoś nam wypadł. Szansę dostali młodzi zawodnicy i jestem zadowolony z ich gry. Gospodarze w drugiej połowie robili wszystko żeby utrzymać prowadzenie. Bronili się całym zespołem. "Kradli" czas jak tylko mogli. Doprowadziliśmy do remisu, ale na zwycięską bramkę zabrakło czasu - mówi Sławomir Gintowt.

Zjednoczeni Pudliszki - Orla Jutrosin 0 : 0
Zjednoczeni: F. Bzdęga - P. Bzdęga, Żelichowski, Kurasiak, Głoskiewicz, Lisiak, Wyskok, P. Kaczmarek, A. Kaczmarek, Paszek, Jerszyński (75' Józefiak)

Wisła Borek Wlkp. - Rydzyniak Rydzyna 4 : 0 (3 : 0)
1 : 0 - Krzysztof Konieczny (11')
2 : 0 - Dawid Robak (29')
3 : 0 - Michał Kasprzak (36')
4 : 0 - Cezary Tomczak (89')
Wisła: Kędzia - B. Gościniak, Gawroński, Janowski, Marciniszyn (85' P. Gościniak), Baran (72' Kubiak), Grzemski, Kasprzak (80' Łukaszewski), Konieczny, Tomczak, Robak (68' Urbaniak)

Sarnowianka Sarnowa - Krobianka Krobia 3 : 3 (3 : 2)
1 : 0 - z rzutu karnego (13')
2 : 0 - (19')
2 : 1 - Miłosz Urbański (31')
2 : 2 - Jakub Kędziora (34')
3 : 2 - (43')
3 : 3 - Jędrzej Urbański (88')
Krobianka: Cebulski - Kaczmarek (77' Lada), Kluczyk, Mikołajczak, Kędziora, Malcherek, J. Urbański, Jędryczka (72' Łuczak), M. Naskręt, M. Urbański, A. Naskręt (46' Woźniak)