Zjednoczeni zaskoczyli na wyjeździe

Zjednoczeni zaskoczyli na wyjeździe - Zdjęcie główne

Komplet punktów w klasie okręgowej zdobyły zespoły powiatu gostyńskiego. Największą niespodziankę sprawili Zjednoczeni Pudliszki, którzy wygrali w Rydzynie. Cenne trzy punkty zdobyła też Wisła. Na podium wrócił Sokół Chwałkowo.
Blisko zaskakującej porażki przed własną publicznością był Piast Poniec. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 1 : 0, jednak w 79. minucie to goście mieli jedną bramkę przewagi. Po kolejnym golu Krzysztofa Karcha oraz trafieniu Tomasza Dorociaka trzy punkty zostały w Poniecu. – Zdajemy sobie sprawę, że zagraliśmy słaby mecz. Sztuką jest zagrać słabo i wygrać. Cieszymy się z trzech punktów. Jesteśmy liderem i każdy chce nam urwać punkty. Jesteśmy cały czas pod presją – mówi trener Piasta Poniec Andrzej Lokś.
W niedzielę Sokół Chwałkowo stoczył pojedynek o trzecie miejsce w klasie okręgowej ze Spartą Miejska Górka. Kibice zobaczyli w tym spotkaniu tylko jedną bramkę, a okazji do zdobycia goli było więcej, szczególnie po stronie gospodarzy. Decydującą o losach spotkania akcję gospodarze przeprowadzili w 76. minucie. Gola zdobył Dawid Pospiech. Niestety zwycięstwo gospodarze okupili kontuzją Szymona Kędziory. – Radość z wygranej byłaby większa, gdyby nie kontuzja Szymona. Wygląda to groźnie i jeśli najgorsze przewidywania się sprawdzą, to może naszego zawodnika czekać długa przerwa, a nawet oznaczać koniec przygody piłką – powiedział trener Sokoła Chwałkowo Sławomir Gintowt.
Dużą niespodziankę w 7. kolejce sprawili Zjednoczeni Pudliszki. Przed tygodniem drużyna Dariusza Olejniczaka wygrała pierwszy mecz w sezonie, a w sobotę odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Zjednoczeni wygrali w Rydzynie 3 : 2. Do wygranej gości poprowadził Remigiusz Jerszyński, który zdobył dwa gole. Kierownik zespołu z Pudliszek wyróżnił po meczu innego zawodnika. – Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentował się Filip Bzdęga. Obronił w pierwszej połowie rzut karny i wybronił trzy inne sytuacje – powiedział Maciej Woźniakowski. Punkty na wyjeździe w pierwszej grupie klasy okręgowej zdobyła Wisła Borek Wielkopolski. W meczu Strażak Słupia – Wisła Borek Wielkopolski padła tylko jedna bramka. Tuż przed przerwą gola zdobył Piotr Piasecki. W drugiej części spotkania gospodarze próbowali odrobić straty, jednak zespół Tomasza Gawrońskiego skutecznie się bronił.