Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Żłobek „Pod dębem”? Dlaczego nie? Otrzymają dofinansowanie

› Społeczeństwo ponad rok temu    2.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
Już w 2018 r. przy przedszkolu w Karolewie ma zostać wybudowany żłobek. Placówka zacznie działać w 2019 r.Już w 2018 r. przy przedszkolu w Karolewie ma zostać wybudowany żłobek. Placówka zacznie działać w 2019 r. fot. fotolia.com

Wszystko wskazuje na to, że w Karolewie (gm. Borek) żłobek powstanie jeszcze w 2018 r. Borecka gmina otrzyma dofinansowanie z ministerialnego programu „Maluch +”. Od początku, zarówno wnioskujący pracownicy urzędu, jak i borecki włodarz byli dobrej myśli. - Wszelkie wymagane warunki spełniliśmy - mówili.

R E K L A M A

Gmina Borek od 2018 r. ma możliwość starania się o środki zewnętrzne, pobierania dotacji na takie inwestycje, jak chociażby budowa przedszkola czy żłobka. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pod koniec 2017 r., ponownie ogłosiło otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2018. Na realizację zadań w ramach programu przeznaczono w sumie kwotę 450 000 000 zł. Skoro w gminie Borek nadarzyły się możliwości, samorząd postanowił z ministerialnego projektu skorzystać.

We wniosku, jaki wysłano do urzędu wojewódzkiego podano informację, że na terenie Borku miałby być wybudowany obiekt, z którego będzie korzystało 16 dzieci do lat 3.

31 stycznia na stronie internetowej Ministerstwa ukazały się wyniki konkursu, z podziałem na beneficjentów. Udało się - zgodnie z informacją, gmina Borek otrzyma dofinansowanie w wysokości 320 000 zł, czyli 80% szacunkowych kosztów zadania - w sumie budowa żłobka ma kosztować 400 000 zł, a 20% stanowi wkład własny gminy.

Żłobek ma rozpocząć funkcjonowanie w 2019 r. Będzie znajdował się w „klocku” dostawionym do rozbudowywanego aktualnie Przedszkola Samorządowego w Karolewie.

- Do nowego kompleksu, który budujemy, dostawimy kolejny obiekt, idąc w kierunku dawnego kortu tenisowego. Planując rozbudowę przedszkola, wziąłem pod uwagę taki rozwój sprawy - z przodu będzie żłobek, a od tylnej ściany pójdą kolejne kompleksy przedszkola - wyjaśnił Marek Rożek, burmistrz Borku.

Jak będzie wyglądał żłobek? Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
miesiąc temu 3
Z kąd ta pani dyrektor ma praktykę jak jest taka młoda jak będzie taka nieprzyjemna od samego początku do ludzi to długo nie posiedz na tym stanowisku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sceptyczny
ponad rok temu 2
Czy dla 16 dzieci opłacalna jest taka inwestycja? A w ogóle czy znajdzie się szesnaścioro maluchów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ optymista
ponad rok temu 1
bierz się do roboty, to się znajdzie!
R E K L A M A
R E K L A M A