Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Złote Ręce szukają chętnych do współpracy

› Społeczeństwo ponad rok temu    16.03.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A

Wykończeniem nawet najnowocześniejszych wnętrz, często są stylowe dodatki, wykonane przez ludzi z pasją. Teraz zapragnęli wyjść ze swoich małych, domowych pracowni i połączyć swoje siły. W powiecie gostyńskim powstaje stowarzyszenie rękodzielników.

 

- Początki są trudne, ale nie należy się zniechęcać – mówi Lucyna Dubiel – Gruchała z Kościuszkowa (gm. Pępowo), pomysłodawczyni grupy. Kiedyś była przewodniczącą koła gospodyń wiejskich w swojej miejscowości, po rezygnacji z tej funkcji zaczęła szydełkować, aż narodził się pomysł powołania grupy, zrzeszającej rękodzielników. - Póki co mamy trzynastu członków, ale widzę, że zainteresowanie jest większe. Jest sporo osób, które potrafią wykonać piękne rzeczy, a zamykają się w domach, nie pokazują swoich prac. Chcemy zaprosić je do współpracy – mówi mieszkanka Kościuszkowa. Zaznacza, że nie muszą to być osoby z powiatu gostyńskiego.

Stowarzyszenie działa nieformalnie. Na Facebooku można je znaleźć pod hasłem: Grupa Rękodzielników Złote Ręce. - Działalność rozpoczęłyśmy w styczniu, ale jesteśmy jeszcze przed rejestracją stowarzyszenia – mówi Ewa Wechmann-Kochan z Piasków.

Pani Lucyna liczy na pomoc Stowarzyszenia Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Krzysztof Marzec, jego prezes wydaje się być zainteresowany, widzi w tym okazję do promocji powiatu, zwłaszcza, że panie nie chcą działalności swojego stowarzyszenia ograniczać tylko do jego granic.

Chcesz dołączyć do grupy rękodzielniczej?

Skontaktuj się z jej członkami mailowo: stowarzyszenie@o2.pl lub przez Facebooka, wpisując w wyszukiwarkę: Grupa Rękodzielników Złote Ręce.

Czytaj także: Wykorzystali wyobraźnię i zostali nagrodzeni. 

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rękodzielnik
ponad rok temu 1
Duzo ludzi robi ciekawe rzeczy, mysle że warto sie zjednoczyc i pokazac co chowamy w domach:)Mnie sie pomysł podoba:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji