Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Złoże ma być eksploatowane. Sprzedaż gazu z Rawicza za rok?

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    6.03.2015
Karol Pospiech
komentarzy 4 ocen 22 / 82%
A A A
Testom przepływu towarzyszyła flara, która jest efektem spalania gazu.Testom przepływu towarzyszyła flara, która jest efektem spalania gazu.

Spółka Palomar Natural Resources, poinformowała, że z sukcesem zakończyła testy przypływu gazu ziemnego na odwiercie w Szymanowie (gmina Rawicz). Maksymalny uzyskany przepływ surowca wynosił 160 tys. m sześc. dziennie. Średni był o 15% niższy. W ocenie firmy "wynik potwierdza możliwość komercyjnej produkcji i otwiera szerokie perspektywy dla kolejnych inwestycji na polskim rynku".

Operatorem koncesji „Rawicz”, na podstawie której od końca ubiegłego roku prowadzono prace wiertnicze w Szymanowie, z 65% udziałem jest Palomar Natural Resources. San Leon Energy - spółka, która jako pierwsza, kilka dni temu wydała komunikat prasowy informując, że wyniki testów są "bardzo pozytywne" - ma 35% udziałów.

Palomar na temat wyników testów przeprowadzonych w Szymanowie wypowiedział się dopiero po ich oficjalnym zakończeniu. W komunikacie prasowym firma informuje, że pełna eksploatacja złoża oraz pierwsza sprzedaż gazu przewidziane są na początek przyszłego roku. "W najbliższym czasie Palomar dokona szczegółowej analizy uzyskanych podczas testów wyników w celu określenia potencjału produkcyjnego złoża. Przeprowadzona zostanie również ocena kolejnych projektów poszukiwawczych w okolicach Rawicza, celem identyifkacji dodatkowych zasobów" - czytamy w komunikacie.

- Niezmiernie cieszy mnie fakt, że już pierwszy odwiert wykonany przez Palomar na terenie Polski zakończył się odkryciem. Potwierdza to, że nasza strategia oparta na zastosowaniu najnowszych metod badań sejsmicznych oraz innowacyjnych technologii wiercenia, umożliwia dostęp do złóż konwencjonalnych dotychczas uznawanych za nieekonomiczne - skomentował dr John Buggenhagen, Prezes Palomar Natural Resources.

Kopalnia gazu ziemnego pod Rawiczem to:

ankieta dodana 27.02.2015, ilość wszystkich głosów: 339
zagrożenie dla bezpieczeństwa i środowiska
21%
nadzieja na szybszy rozwój gminy
79%
+ 18 głosów: 22 (82%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ asda
ponad rok temu ocena: 67%  3
Fajnie, że gaz wydobywa spółka z zagranicznym kapitałem, a nie Polski producent.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mlodziak
ponad rok temu ocena: 100%  2
to je kapitalizm - kto pierwszy ten lepszy
~ lesio54
ponad rok temu ocena: 67%  1
Ciekawe jaka jest kaloryczność tego gazu i jaka będzie cena!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji