Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Sprawdź, komu przysługuje?

› Kobieta i dziecko 7 miesięcy temu    14.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Program Dobry Start Program Dobry Start  fot. Fotolia.com

Od 1 stycznia 2019 r. weszły w życie nowe przepisy Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia do zniżek w sklepach, stacjach paliw, kinach, basenach, restauracjach, PKP, muzeach i innych instytucjach, które przystąpiły do programu. W Gostyniu są to pizzeria, zakład fotograficzny, banki, hurtownia zabawek, sklep z art. przemysłowymi, salony telefoniczne, stacja paliw.

 

Prawo do posiadania karty przysługuje odtąd nie tylko rodzicom obecnie wychowującym troje lub więcej dzieci, ale również wszystkim rodzicom bez względu na ich wiek, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Osoba chcąca złożyć wniosek powinna posiadać ze sobą dowód osobisty, pesel małżonka oraz żyjących dzieci, decyzję o uznaniu rodzinę za rodzinę zastępczą lub prowadzącą rodzinny dom dziecka (jeśli to dotyczy). - Przewidywałyśmy zwiększoną liczbę osób starających się w wydanie tej karty. Aby usprawnić proces przyjmowania wniosków, zorganizowałyśmy akcję, w ramach której pracownik ośrodka pomocy społecznej jeździ do poszczególnych wiosek i przyjmuje wnioski – mówiła  Mariola Żelazna, kierownik GOPS w Pępowie. 2 i 3 stycznia można było składać wnioski w pępowskim domu kultury, a 4 w Skoraszewicach. Przez trzy dni zebrano 90 wniosków. 

Listę partnerów (miejsc, gdzie obowiązuje zniżka) Karty Dużej Rodziny można sprawdzić na stronie empatia.mpips.gov.pl/kdr. Lokalnie, nie ma ich zbyt wielu. W samym Pępowie to jeden sklep spożywczy, a chociażby w Pogorzeli i Krobi agencja banku. Chcąc skorzystać ze zniżek, warto patrzeć szerzej. - Ludzie mówią, że korzystają z niej chociażby na stacjach paliw, czy w restauracjach. Każdy podmiot ustala sam wysokość tej zniżki – wyjaśnia kierownik M. Żelazna. 

Gdzie skorzystasz ze zniżki? Sprawdź na www.empatia.mpips.gov.pl/kdr

*Mieszkańcy miasta i gminy Gostyń, chcąc skorzystać ze zniżek w Ośrodku Sportu i Rekreacji, Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń, a także Muzeum w Gostyniu, mogą skorzystać z lokalnej karty „Przyjazny samorząd” (oferującej 50% zniżki), która funkcjonowała jeszcze przed Kartą Dużej Rodziny.

Czytaj także: Podczas licytacji „bili się” o pampersy, „orkiestrowy” torcik i słoik z autografami.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Karina
5 miesięcy temu 1
Czy z kartą można zjeść taniej w [...] ? Wiecie coś na ten temat?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji