Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zmieszczą się i gimnazjaliści, i uczniowie podstawówek

› Społeczeństwo› Ze szkół 5 miesięcy temu    27.06.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Przykładowo chęć nauki w gostyńskim liceum zgłosiło ponad 170 osób na przygotowanych 210 miejsce w 7 oddziałachGostyń. Przykładowo chęć nauki w gostyńskim liceum zgłosiło ponad 170 osób na przygotowanych 210 miejsce w 7 oddziałach fot. Bogdan Bujak

Ponad 1000 przekroczyła liczba kandydatów, którzy w tym roku założyli swoje dokumenty do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu gostyńskiego. Przypomnijmy takie szkoły są u nas cztery: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Przygotowano dla nich 1170 miejsc. Tak duże liczba aplikujących jest oczywiście związana z kwestią tzw. podwójnego rocznika, czyli uczniów, którzy wychodzą ze szkół podstawowych oraz ostatnich klas zlikwidowanych gimnazjów.

Jak mówi naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych w starostwie o przewidywanych skutkach reformy władze powiatu i szkół z dyrektorami rozmawiały już od jesieni zeszłego roku. 

Nie jest to dla nas żadne zaskoczenie, ponieważ od lat prowadzimy szczegółową analizę demografii na naszym terenie. Co więcej, przewidując wydłużenie nauki w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu, zgodnie z przepisami prawa, utworzyliśmy dla tej szkoły dodatkową lokalizację zajęć w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. O tym, czy zaistnieje taka konieczność zdecyduje ostatecznie sytuacja w sierpniu, kiedy zostaną ułożone plany zajęć dydaktycznych – wyjaśnia Marek Smektała.

O braku niebezpieczeństwa w procesie rekrutacji kandydatów w jej szkole mówi też Bożena Ryczkowska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Obecnie w placówce, po przyjęciu wszystkich aplikacji zostało jeszcze około 50 wolnych miejsc. Na ten moment planowane jest utworzenie 6 klas, ale gdyby zaszła taka potrzeba może być ich także 8. 

– Nasza baza lokalowa jest tak duża, że spokojnie przyjmiemy wszystkie klasy i wszystkich uczniów, którzy się do nas zgłoszą – stwierdza dyrektor ZSR w Grabonogu.

Czytaj także: jak mały Olaf stanie na nogi dzięki hojności ludzi

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!