Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Znaleziono kilka drobnych niedociągnięć. Wkrótce będą naprawione

› Społeczeństwo ponad rok temu    8.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 4 / 75%
A A A
W Gostyniu pokój zagadek jest bezpieczny. W samym budynku muzeum, gdzie się mieści, stwierdzono kilka niedociągnięćW Gostyniu pokój zagadek jest bezpieczny. W samym budynku muzeum, gdzie się mieści, stwierdzono kilka niedociągnięć fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Znane są szczegółowe wyniki kontroli pokoju zagadek w Gostyniu. - Stwierdzono 3 drobne nieprawidłowości, małego kalibru, w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Ale pokój zagadek może być bezpiecznie używany, nie ma tam niedociągnięć w zakresie warunków ewakuacyjnych, na co głównie zwracaliśmy uwagę - powiedział mł. bryg. Sławomir Brandt - oficer prasowy komendy wojewódzkiej PSP.

W Wielkopolsce działa ponad 60 escape room’ów. W czasie weekendu skontrolowano 29 pokojów zagadek. 2 zostały zamknięte - jeden w Krotoszynie, drugi w Koninie.

W sobotę, 5 stycznia sprawdzono cały budynek muzeum, w którym - od niedawna - znajduje się escape room - CZYTAJ TUTAJ. Usterki, które znaleziono dotyczą muzeum. Chodzi o brak aktualnych badań szczelności instalacji gazowej, brak aktualnej instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i brak podłączenia do systemu sygnalizacji przeciwpożarowej straży, który nie jest wymagany, jeśli chodzi o obiekty muzealne (wewnętrzny system obiekt posiada). - Większych zastrzeżeń strażacy nie mieli. Pokój zagadek może być bezpiecznie używany, nie stwierdzono niedociągnięć w zakresie warunków ewakuacyjnych - zapewnia mł. bryg. Sławomir Brandt.

O samochodzie, który otrzymały dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie - KLIK

Dyrektor gostyńskiego muzeum Robert Czub zapewnia, że zalecenia wydane od straży pożarnej zostaną wykonane jak najszybciej, przy niektórych działaniach będzie potrzebna pomoc fachowców.

- Podłączymy się do systemu Watra z naszym systemem przeciwpożarowym. Chodzi o to, abyśmy mieli bezpośrednie połączenie do straży pożarnej, aby tam pojawiła się informacja o alarmie przeciwpożarowym, kiedy zadziałają nasze czujki, a nie przez inny system ochrony, przez pośredników - wyjaśnia dyrektor Czub. - Mamy to w zaleceniach muzealnych, ale nie wymogach - dodaje.
 

Jeśli chodzi o zaktualizowanie badań szczelności instalacji gazowej, dyrekcja muzeum zdaje sobie sprawę, że powinno to być załatwione do końca grudnia. - Nie zdążyliśmy. Trochę się działo między świętami a Nowym Rokiem, trochę imprez organizowaliśmy. Ale dziś lub jutro będzie to zrobione - gwarantuje Robert Czub. Wie doskonale, że z racji tego, że w budynku muzeum pojawiła się nowa atrakcja, są dostępne nowe pomieszczenia, dlatego potrzebna jest nowa instrukcja przeciwpożarowa, do której pokój zagadek zostanie wpisany. - To wszystko musi być naniesione. Instrukcja będzie aktualizowana, ale to musi potrwać - mówi dyrektor Czub.

Zapewnia, że system ewakuacji w muzeum jest bezpieczny (betonowa klatka schodowa, balustrady pokryte niepalącą farbą z atestami, okienka, które w razie potrzeby mogą służyć za punkty ewakuacji). - Droga ewakuacyjna jest opisana w naszych regulaminach, po uzgodnieniu ze strażą pożarną i nadzorem budowlanym - zapewnia Robert Czub.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bajtek
ponad rok temu ocena: 0%  6
A miało być na 100% idealnie. Zresztą , Skorupski jako Wiceburmistrz winien zając się ważniejszymi sprawami w gminie, za to mu płacą , a nie organizować rozrywki dla młodzieży. Od tego są rodzice, placówki oświatowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kol
ponad rok temu ocena: 17%  5
No nie wiem czy to są ,,małe niedociągnięcia"???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Domin
ponad rok temu ocena: 38%  4
No tak jak w państwowych placówkach coś znajdą to są "małe,drobne" niedociągnięcia a te same niedociągnięcia w prywatnym lokalu są wielkie i karane mandatem lub zamknięciem lokalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Logik
ponad rok temu ocena: 0%  3
Czyli jednak w komentarzu pod poprzednim artykułem mialem sporo racji....coz nie pierwszy raz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mikolaj
ponad rok temu ocena: 29%  2
małe nie małe jak niedociągnięcia i brak aktualnych badań budynku to kto za to odpowie "głową" (stanowiskiem), skorupski odpowiedzialny jest za młodzież a mu podlega czub, to wypada dymisja jednego lub obydwu za niedociągnięcia swoje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szukanie na sile?
ponad rok temu ocena: 100%  1
A ja jestem ciekawa jak kontrola w Muzeum w Koscianie? Albo jak kontrola w Lesznie,bo tam znacznie starsze pokoje zagadek. Ich lokalni dziennikarze chyba nie podgrzewaja atmosfery i chyba mniej sie pasjonuja drobnymi niby problemami.