Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Zobacz wystawę sprzętu łączności

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.01.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Podczas otwarcia wystawyPodczas otwarcia wystawy fot. Agata Fajczyk

"Sprzęt łączności - dawniej i dziś" to hasło wystawy, zorganizowanej w Muzeum w Gostyniu, która trwa do 17 stycznia. Na sali zgromadzono sprzęt i dokumenty, ukazujące działalność Klubu Łączności, działającego przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

            Zebranych, w tajniki działalności klubu i rozwoju sprzętu na przestrzeni lat, na przedświątecznym otwarciu wystawy wprowadził współorganizator Krzysztof Głowacz. - Jest to pierwsza tego typu wystawa w Gostyniu - cały sprzęt dotarł od członków klubu z miasta - wyjaśnił. Na wystawie znajdują się militarne urządzenia, także powojenne, rozpowszechnione po dziś. - Sprzęt był używany przez wojsko, był lokomotywą napędową dla łączności. Zebraliśmy najbardziej charakterystyczne urządzenia, które państwo znają z serialu "Czterej pancerni i pies" - mówił Krzysztof Głowacz. Przyznał, że "rodzynkiem" w jego kolekcji jest odbiornik radiowy R-250, wykorzystywany na Polskich Stacjach Arktycznych, który służył do inwigilacji. Zainteresowani mogą też obejrzeć współczesny sprzęt krótkofalarski - grupę urządzeń od najmniejszego odbiorniczka, poprzez skrzynki antenowe, do współczesnych krótkofalówek z dotykowym ekranem, a także urządzeń, wykonanych własnoręcznie przez zaprzyjaźnionego z klubem krótkofalowca.

            W gablotach, umieszczonych w sali wystaw czasowych gostyńskiego muzeum, można obejrzeć karty QSL - są one oficjalnym potwierdzeniem przeprowadzonej łączności, nawiązanej przez właścicieli sprzętu. Odwiedź gostyńskie muzeum!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!