Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Żołnierze liczyli na wsparcie innych biegaczy, ale ich zabrakło

› Sport i rekreacja ponad rok temu    5.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Na Górze Zamkowej zakończył się VII etap Sztafetowego Biegu Przeciwlotników, upamiętniającego postać gen. dywizji Stefana Roweckiego ps. GrotNa Górze Zamkowej zakończył się VII etap Sztafetowego Biegu Przeciwlotników, upamiętniającego postać gen. dywizji Stefana Roweckiego ps. Grot fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Do Gostynia dotarli żołnierze 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego. W czwartek, 4 października, na Górze Zamkowej zakończyli VII etap Sztafetowego Biegu Przeciwlotników, upamiętniającego postać gen. dywizji Stefana Roweckiego ps. Grot. Nie przybiegli w żołnierskich mundurach, ale ubrani w sportowe stroje. Pokonali około 400 kilometrów, aby uczcić pamięć ich patrona - gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota".

TUTAJ czytaj o pożegnaniu wójta Pępowa - KLIK

Bieg organizowany jest na Święto 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota", które odbywa się 5 października w Lesznie. Sztafeta Przeciwlotników tradycyjnie wyruszyła 26 września z Piotrkowa Trybunalskiego, miejsca urodzin patrona biegu. Po drodze zawodnicy odwiedzili miejscowości Łask, Błaszki, Ostrów Wlkp., Koźmin Wlkp., Książ Wlkp. Kościan, a dziś dotarła do Gostynia. Na Górze Zamkowej zapalili znicz, pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Gostyńskiej, aby oddać cześć ofiarom faszyzmu i stalinizmu, powstańcom, wszystkim poległym w walkach o niepodległą ojczyznę.

Celem biegu jest rozpowszechnienie imienia Stefana Roweckiego "Grota", ale też rozpropagowanie idei sportu. Żołnierze chcą pokazać młodzieży, że sport również jest w ich ciałach i duszach. Biegacze pokonują dystans 50 km dziennie, a najdłuższy odcinek miał około 80 km. Na trasie zmieniają się, każdy biegnie odpowiednią ilość kilometrów, ale zawsze całą grupą wbiegają do danej miejscowości. Często towarzyszą im inni biegacze. W Gostyniu ich zabrakło.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pawel
ponad rok temu ocena: 100%  2
Straszne afera normalnie. Dziennikarze migli pobiec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biegajaca
ponad rok temu ocena: 100%  1
A czy ktoś coś? Nie bylo nagłośnione. Na,pewno ktoś by sie znalazł.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji