Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Zrobiło się niebezpiecznie. Objazd jest konieczny

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    20.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. W Brzeziu zorganizowano objazd na drodze powiatowej, prowadzącej do PoniecaGostyń. W Brzeziu zorganizowano objazd na drodze powiatowej, prowadzącej do Ponieca fot. A. Fajczyk

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej prowadzącej z Gostynia przez Brzezie do Ponieca. Od kilku tygodni wzdłuż szosy, w Brzeziu (od szkoły do końca wioski) prowadzone są roboty, związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i przebudową sieci wodociągowej. Dotychczas "na placu budowy" obowiązywał ruch wahadłowy, jednak ostatnio uznano, że należy zorganizować objazd, który obowiązuje od dziś - 20 stycznia. Wczoraj przy drodze pojawiły się tablice informacyjne.
 

- Prowadzone są dość głębokie wykopy i przy ruchu, jaki się tam odbywał wahadłowo zrobiło się niebezpiecznie zarówno dla osób, które korzystają z drogi, jak i dla wykonawcy - informuje Dariusz Szymański, prezes ZWiK w Gostyniu.

 

Decyzja o tymczasowej zmianie organizacji ruchu zapadła w porozumieniu z wykonawcą robót i administratorem drogi.

Utrudnienia nastąpiły na odcinku od Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu w kierunku Czajkowa, do skrzyżowania na Brzezie Huby. Droga powiatowa w tym miejscu od godz. 7.30 do 17.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Objazd poprowadzony został drogą gminną - tzw. łącznikiem, który prowadzi do świetlicy, a dalej można jechać szosą przez Brzezie Huby do głównej drogi, biegnącej do Ponieca. Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do 29 stycznia.


Zgodnie z projektem inwestycji, w ramach modernizacji sieci wodociągowej powstanie rurociąg o długości 2,5 km. W wiosce pojawi się 10 dodatkowych hydrantów nadziemnych, powstaną też przyłącza wodociągowe z rur ciśnieniowych o długości łącznie 500 m.

Kanalizacja sanitarna na długości ok 2 km pobiegnie w dużej części wzdłuż drogi powiatowej, biegnącej do Ponieca, dalej poprzez rurociąg tłoczny z przepompowni, a także rurociągi grawitacyjne do istniejącej sieci sanitarnej w Brzeziu i do Gostynia do oczyszczalni ścieków. Powstaną rurociągi kanalizacyjne z rur PVC, na długości blisko 1,5 km. Zaplanowano ustawienie 30 studni rewizyjnych z kręgów betonowych o średnicy 1000 mm. Poza tym położone będą rurociągi z rur ciśnieniowych, pojawi się przepompownia ścieków. Zaplanowano też wykonanie przyłączy kanalizacyjnych (w sumie 30 sztuk). W projekcie przewidziano ustawienie 20 studni rewizyjnych PVC. Inwestorem zadania jest ZWiK w Gostyniu, umowa z wykonawcą została podpisana 15 listopada. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Chod-Dróg z Krobi za 3,8 mln zł netto. Zakończenie inwestycji przewidziano na 20 czerwca 2020 r.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Lol
  2 miesiące temu 1
  Wcześnie o tym piszecie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji