Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Życzliwości nigdy nie za wiele

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    25.12.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Dzień życzliwości w szkoleGostyń. Dzień życzliwości w szkole fot. SP nr 1 Gostyń

Dzień Życzliwości i Dzień Osób Niepełnosprawnych zorganizowany w grudniu w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu był wspaniałą okazją, by zatrzymać się w biegu codziennych spraw, uczynić drobny gest w stronę drugiego człowieka, poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, przyjazne nastawienie.

R E K L A M A

- Dla naszej szkolnej społeczności to potrzeba skierowania tych gestów w stronę osób niepełnosprawnych, które są wśród nas – dodaje Paulina Wawrzyniak, nauczycielka tej szkoły. - Idea tego dnia związana jest z kontynuowaną w naszej szkole innowacją pedagogiczną „Bliżej siebie”, stąd zaproszenie szkolnej społeczności do skorzystania z propozycji zaplanowanych na ten dzień - podkreśla Hanna Kasperska - jedna z organizatorek.

Z życzliwym przesłaniem do uczniów klas 1- 4 przybyły uczennice z Grupy Teatralnej KĘS działającej przy Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wcieliły się w bajkową postać i pamiętając o zwrotach grzecznościowych, przedstawiły się swoim młodszym koleżankom i kolegom. Zaprezentowały „Bajkę o uśmiechu” i „Legendę o tym, skąd wziął się uśmiech”, przekazały „kupony z miłym słowem”, zostawiły w klasach „Dekalog Życzliwości”, by zasady w nim zawarte towarzyszyły wszystkim każdego dnia. Uczniowie klas pierwszych mogli dołączyć do Galerii Życzliwych Klas poprzez złożone ślubowanie. Ze słów, które kojarzą się uczniom z życzliwością, a wypisanych przez nich na kartkach powstał Łańcuch Klasowych Serc. W geście życzliwości uczniowie mogli również liczyć na drobne upominki, podkreślające, że warto obdarowywać innych i dziękować za to, co otrzymujemy.

W klasach starszych Samorząd Uczniowski ogłosił Plebiscyt Życzliwości - można było oddać głos na najbardziej życzliwą osobę w szkole, biorąc pod uwagę cechy, jakimi powinna się charakteryzować taka osoba. Słowa, zgodne z zasadami dobrych manier, pojawiły się w różnych miejscach szkoły, by wszyscy o nich pamiętali każdego dnia. Na zakończenie uczniowie klas integracyjnych 1d i 2a zaprosili społeczność szkolną do Krainy Życzliwości - bez złości, zawiści i gniewu. Dzieci przekazywały zawarte w słowach wierszy i piosenek życzliwe słowa, uśmiech, podkreślały, że szanując cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nas. Dzień ten udało się zorganizować dzięki współpracy z rodzicami, z GOK „Hutnik”, samorządem uczniowskim oraz dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A