Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Żyjemy tym Paradiso, czasami nawet cały rok

› Społeczeństwo› Dla młodych 8 miesięcy temu    26.06.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święta Góra. Każdy z przybyłych, które się zarejestrował otrzymał pakiet pielgrzymaŚwięta Góra. Każdy z przybyłych, które się zarejestrował otrzymał pakiet pielgrzyma fot. Bogdan Bujak

Powoli we wtorkowe popołudnie zaczęły się zjeżdżać autobusy i samochody prywatne z pielgrzymami na tegoroczne Dni Młodych Paradiso. Od godziny 15.00 otwarto rejestrację. Pierwsza na miejscu zjawiła się młodzież z okolic Gostynia, Dolska czy Rydzyny, ale spodziewano się także osób z drugiego krańca Polski, jak to było w latach ubiegłych.

- Mnie przyciąga wspaniała energia, przeżycia duchowe, różne świadectwa, w zeszłym roku były naprawdę fajne, między innymi pana Andrzeja Sowy. Bardzo ciekawe opowiadał. W ogóle super atmosfera, ludzie. Ja na przykład poznałam osoby z Gdańska, z Mazur - mówiła Agata, która z Paradiso jest od początku, a przyjechała z koleżankami Weroniką, Anią i Julią z okolic Starej Krobi i Krobi, debiutującymi na Dniach Młodych.

Z podobnych powodów na Świętą Górę po raz trzeci przybyły Marysia, Kasia i Natalia z Duszpasterstwa Jordan, jednego z organizatorów imprezy.

- Żyjemy tym Paradiso, czasami nawet przez cały rok. To jest taki dobry początek wakacji, żeby napełnić się Duchem Świętym, razem spędzić ten czas z innymi, ale też z Panem Bogiem - opowiadają Marysia, Kasia i Natalia.

Dla księży Filipinów przyjazd młodych to inwestycja w przyszłość kościoła i możliwość zmiany jego wizerunku.

- To jest taka propozycja w duchu Świętego Filipa, który mówił do młodych, że możecie robić wszystko byle byście nie grzeszyli. „Bądźcie dobrzy, jeśli potraficie” - to takie hasło, które często powtarzamy. Właśnie robić coś dobrego, a przy tym rozwijać swoje zdolności, talenty. Otwierać się na piękno, na sztukę, jak to będzie w czasie tych dni, ale jest też czas na pochwalenie Pana Boga, na budowanie wspólnoty, swojej duchowości - tłumaczy superior ksiądz Marek Dudek COr.

W tym roku około 600 osób, które zapisało się na Paradiso będzie miało możliwość skorzystania z 22 warsztatów.

- Bardzo zależy nam na rozwoju osobistym naszych uczestników. Konferencje oraz świadectwa, w których mogą wziąć udział to też taki szczególny czas przemyślenia, budowania wspólnoty i zawierania nowych przyjaźni. W czwartek jest szczególny dzień, zakończenie Oktawy Bożego Ciała dlatego w ramach warsztatów będzie coś niespodziewanego, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli stworzyć coś wspólnie - oznajmia Paula Rejkiewicz, rzecznik prasowy wydarzenia.

Tegoroczną nowinką są już specjalne koszulki z grafiką Paradiso oraz ekologiczne niespodzianki, które przybyli otrzymywali przy rejestracji.

Dni Młodych Paradiso potrwają do soboty, 29 czerwca.

Czytaj również: w najbliższą sobotę wielkie otwarcie boiska w Gostyniu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!