Dostosuj wydruk

Dzień Dziecka sportowo i ekologicznie. To początek Dni Gostynia

Dzień Dziecka sportowo i ekologicznie. To początek Dni Gostynia

Dwa kluczowe słowa na jutrzejszy dzień to SPORTOWO i EKOLOGICZNIE. W Gostyniu 31 maja obchodzony jest Dzień Dziecka na sportowo.

W piątek, na stadionie miejskim odbędą się dwa wydarzenia, gwarantujące mnóstwo niespodzianek, zabawy, dobrego humoru oraz mile spędzony czas. Chodzi o Sportowy Dzień Dziecka oraz VI Gostyński Mleczny Bieg. W godzinach od 16.00 do 20.00 na stadionie przy ul. Sportowej rusza impreza pod wspólną nazwą „Sportowy Dzień Dziecka z piknikiem ekologicznym”.

Festyn ekologiczny zaczyna się o godz. 16.00. W ubiegłym roku OSiR w Gostyniu przygotował zawody „Run Kids”, a na stadionie pojawili się piraci.  W tym roku formuła obchodów święta dziecka trochę się zmieni.

Na najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek, czyli animacje sportowe i konkursy ekologiczne: wyścigi w lnianych workach, sztafeta zdrowia, wyścigi w gąsienicach, strefa gigagier i zabaw, budowanie eko wieży. Dzieci będą mogły sprawdzić się w malowaniu toreb ekologicznych, w wyścigach na minirowerkach i na ruroskoczkach, na nartach wieloosobowych. Będzie trzeba też pokonać most z drewnianych skrzynek, przygotowano jeszcze więcej atrakcji, których wszystkich nie sposób wymienić.

Na młodsze dzieci będą czekały dmuchańce m.in. zjeżdżalnia, czy 34-metrowy sprawnościowy tor przeszkód. Będzie też „coś na ząb”: wata cukrowa, lody, lizaki, kosze z owocami.

Nagrodą za aktywny udział będą natomiast kolorowe medale. A co, jeśli pogoda nie dopisze? Organizatorzy przygotowali plan B - wszystko odbędzie się pod namiotem, gdzie mieści się kort tenisowy.

O godz. 18.00 rusza VI Mleczny Bieg (biuro zawodów będzie otwarte już od godz. 13.00 do 17.30). To popularyzacja zdrowego stylu życia i biegania jako najlepszej i najprostszej formy zachowania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Wyznaczono limitowaną ilość biegaczy - 450 i już na długo przed startem lista była zamknięta. W VI Mlecznym Biegu zawodnicy pobiegną na dystansie 5 km - start i meta zostały wyznaczone na parkingu przy krytej pływalni „Na Fali”. Dalej pobiegną ul. Starogostyńską i skierują się na ścieżki podgostyńskiego lasu.

W związku z wydarzeniami sportowo-rekreacyjnymi, 31 maja parking przy krytej pływalni „Na Fali” będzie czynny tylko do godziny 12.00. Później samochód będzie można zaparkować na parkingu przy ul. Sportowej (przy stadionie). W godz. 16:00-20:00 zamknięta będzie ulica Starogostyńska na odcinku: od skrzyżowania ulic Starogostyńskiej i Leśnej w stronę Starego Gostynia do skrzyżowania z drogą w stronę Goli. OSiR informuje, iż kryta pływalnia będzie czynna bez zmian (tj. w godz. 6:00-22:00), a zajęcia nauki pływania będą odbywać się zgodnie z harmonogramem.

 

 

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.05.30

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00