Dostosuj wydruk

Brakuje wody! Apelują o niepodlewanie ogródków

Brakuje wody! Apelują o niepodlewanie ogródków

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich apeluje o racjonalne wykorzystywanie wody. Komunikaty pojawiają się na poszczególnych stronach gmin powiatu gostyńskiego, należących do ZWiK w Strzelcach Wielkich.

 

- Uprzejmie prosimy o korzystanie z wody wyłącznie do celów socjalno-bytowych i zaprzestanie zużywania wody w celach gospodarczych, tj. m.in. podlewania terenów zielonych, między innymi trawników, ogródków, upraw rolnych, mycia samochodów czy napełniania basenów przydomowych - mówi Leszek Mikołajski, przewodniczący zarządu Międzygminnego Związku Wodociagów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich.

Powyższa sytuacja spowodowana jest trwającymi upałami, co powoduje braki wody na poszczególnych Stacjach Uzdatniania Wody, a objawia się obniżonym ciśnieniem wody w sieciach wodociągowych i doprowadzi do przerw w dostawie wody.

- Ponadto niskie ciśnienie wody w sieci niesie za sobą zagrożenie braku wody w hydrantach przeciwpożarowych. Do apelu prosimy stosować się aż do odwołania, które ukaże się na stronie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich - dodaje.

Czytaj także: Powalczą dla wojownika Mikołaja. W sobotę charytatywny turniej zbijaka.

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.06.12

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00