Dostosuj wydruk

Wikariusze odchodzą z parafii. Zmiany wśród dziekanów

Wikariusze odchodzą z parafii. Zmiany wśród dziekanów

Kolejne zmiany personalne w Archidiecezji Poznańskiej. 11 czerwca arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom dekrety nominacyjne związane z ich posługą duszpasterską w archidiecezji.

O pierwszych decyzjach metropolity poznańskiego dotyczących m.in. zmian proboszczów (od 1 lipca) pisaliśmy już w kwietniu - CZYTAJ TUTAJ

Wiemy, że już za 2 tygodnie zmieni się proboszcz w parafii pw. Pocieszenia NMP na Zdzieżu w Borku Wlkp. - ks. Daniel Litkowski odchodzi do Rakoniewic.

Na jego miejsce arcybiskup skierował ks. Tadeusza Lorka, który dotychczas pracował jako proboszcz w parafii w Rokietnicy. Po wprowadzeniu ostatnich zarządzeń w archidiecezji poznańskiej to właśnie ks. Lorek od 1 lipca został mianowany dziekanem dekanatu boreckiego (dotychczas był to proboszcz parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Cerekwicy).

Z kolei do parafii w Cerekwicy jako nowy proboszcz zawita ks. Adam Maćkowiak - dotychczasowy wikariusz pw. Marki Boskiej Zwycięskiej w Poznaniu.

Z gospodarzem swojej parafii pożegnają się również wierni z parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu - CZYTAJ TUTAJ.

W związku z nominacjami na proboszczów z wikariuszem pożegnają się parafianie z Pępowa. Pracujący w parafii pw. św. Jadwigi ks mgr Jędrzej Jaworski awansował na proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żabnie. Posługę rozpoczyna tam od 1 lipca.

W pępowskiej parafii od 24 sierpnia zastąpi go ks. Waldemar Bączkowski - dotychczasowy wikariusz parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu.

Odchodzi również wikariusz z parafii pw. św. Mikołaja w Krobi ks. Przemysław Wilk. Decyzją arcybiskupa od 1 lipca został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej.

Za to do Krobi, jako wikariusz, od 24 sierpnia zawita ks. Jakub Turek - dotychczasowy wikariusz parafii pw. Stanisława Biskupa w Buku.

Z wikariuszem pożegnają się też wierni z gostyńskiej fary. Ks. Mateusz Kaźmierczak przechodzi do pracy jako wikariusz do parafii w Szamotułach. Z informacji Archidiecezji Poznańskiej wynika, że do parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu od 1 lipca zawita ks. Amadeusz Fertig - diakon z Opalenicy, któremu bp Stanisław Gądecki niedawno udzielił święceń kapłańskich. Będzie to jego pierwsza parafia wikariuszowska.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.06.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00