Dostosuj wydruk

Było muzycznie i smacznie. Częstowali na deptaku

Było muzycznie i smacznie. Częstowali na deptaku

Tradycją stało się już, że w sobotę, poprzedzającą powiatowe dożynki, na gostyńskim deptaku odbywa się happening. W tym roku było muzycznie, tanecznie i słodko. W sobotnie przedpołudnie deptak opanowała grupa „Semplicze”. Wspólnie z pracownikami Starostwa Powiatowego w Gostyniu zachęcała mieszkańców, by 15 sierpnia spędzili na Dożynkach Powiatowych „Dobre Smaki Powiatu” na Świętej Górze. Oprócz tego przechodnie częstowani byli ciastkami francuskimi.

Był to przedsmak tego, co odbędzie się podczas powiatowych dożynek. Zainteresowani muzycznym zamieszaniem mieli także okazję do wypełnienia kuponu konkursowego. Wśród wszystkich osób, które wrzuciły go do urny lub zrobią to podczas dożynek powiatowych wybranych zostanie 10 szczęśliwców, którzy otrzymają bony do wykorzystania w sklepach: Konarczak, Kaczmarek, Ciążyńscy oraz Jesiak. Losowanie nagród – bonów do wykorzystania u lokalnych producentów – odbędzie się podczas dożynek.

Jak było podczas Operacji Poniec - CZYTAJ TUTAJ

Tradycyjnie, podczas dożynek powiatowych, na placu kultowym zaprezentują się lokalni producenci: piekarze, wędliniarze, producenci miodów, smalców, soków i inni. Po raz trzeci stanie też wiejskie targowisko - gdzie mieszkańcy będą mogli zakupić specjały prosto od producenta. Grupa Semplicze, która bawiła przechodniów na deptaku, również wystąpi podczas powiatowego święta plonów. Podobnie jak w poprzednich latach dożynki powiatowe rozpoczną się tradycyjnym obrzędem Święta Plonów. Po mszy św. koncelebrowanej (godz. 12.00), odbędzie się festyn dożynkowy, który rozpocznie uroczystość obrzędowa i koncert Świętogórskiej Orkiestry Dętej.

Po części oficjalnej organizatorzy zapewniają atrakcje dla całych rodzin. Ciekawym może być wspólne gotowanie z Robertem Bochenko na bazie produktów, które otrzymały do tej pory „Dobre Smaki Powiatu”. Zaplanowano także mnóstwo atrakcji dla dzieci – animacje rękodzielnicze, warsztaty kulinarne, czy chlebowe przedszkole. Tradycyjnie na placu kultowym zaprezentują się lokalni producenci: piekarze, wędliniarze, producenci miodów, smalców, soków i inni. Po raz trzeci stanie też wiejskie targowisko - gdzie mieszkańcy będą mogli zakupić specjały prosto od producenta.

Kolejny raz zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, w czasie którego będzie można dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli obejrzeć też koncert filmowy w wykonaniu teatru tańca Art Dance. W czasie widowiska zaprezentują się śpiewacy, tancerze oraz akrobaci. Wystąpi ponownie zespół „Semplicze”.

Gwiazdą wieczoru zaś będzie Krzysztof Krawczyk, którego piosenki zna i nuci wiele pokoleń Polaków. Po raz kolejny organizatorzy wraz z lokalnymi firmami włączają się także w akcję społeczną. W tym roku na stoiskach firm: Pudliszki, Convert Paper, Ardagh Glass, Cztery Gary, Dolczewski oraz Agii Koncewicz staną puszki z prośbą o wsparcie „Misji BOiK-owskie Dzieci”, której organizatorem jest fundacja „Przybył z Pomocą”.

Uzbierane w ten sposób środki pozwolą na stworzenie dla dzieci mieszkających w domu samotnej matki na Piaskach placu zabaw. Organizatorami wydarzenia są: powiat gostyński, gmina Piaski oraz Kongregacja Oratorium św. Filipa Nerii w Gostyniu.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.08.13

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00