Dostosuj wydruk

To najstarsza mieszkanka gminy

To najstarsza mieszkanka gminy

Setne urodziny w ubiegłym tygodniu obchodziła Stanisława Pawlik, z domu Wilczyńska, najstarsza mieszkanka gminy Borek Wlkp. Urodziła się dokładnie 7 września.

Z okazji pięknego jubileuszu dzień wcześniej jubilatkę odwiedzili: burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek wraz z zastępcą Jolantą Chudzińską, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dominika Walczak, przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: Adriana Kaczmarek i Beata Hajduk. W delegacji przybyli także przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Borek Wlkp.: Jan Gogulski oraz Marian Mikołajczyk.

Specjalny list gratulacyjny przesłano również z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Premier Mateusz Morawiecki życzył pani Stanisławie wielu szczęśliwych i radosnych lat.

- Należy pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny – napisano w gratulacjach.
 

Listy gratulacyjne od społeczności i władz samorządowych, jak również od premiera Morawieckiego odczytali burmistrz oraz kierownik USC w Borku. Nie zabrakło również uścisków, serdecznych życzeń, kwiatów i upominków. Uroczystość urodzinowa przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

O najstarszym mieszkańcu gminy Pogorzela - TUTAJ

Stanisława Pawlik urodziła się dokładnie 7 września 1919 r. w Celestynowie. Jest córką Stanisława i Stanisławy Wilczyńskich. W 1944 r. wraz z rodziną została wywieziona do Austrii, do miejscowości St. Leonhard. Po oswobodzeniu Austrii państwo Wilczyńscy trafili do Włoch. Do domu rodzinnego pani Stanisława wróciła 14 października 1946 r. W 1952 r. wyszła za mąż za Stefana Pawlika. Doczekała się 4 dzieci: 3 synów, 1 córki, a także 2 wnucząt oraz 3 prawnucząt. W 1988 r. Stanisława Pawlik została wdową.

Jubilatce życzymy zdrowia na kolejne lata życia, szczęścia, chwil pełnych radości, miłości i wsparcia.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.09.09

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00