Dostosuj wydruk

Spóźnili się, ale skatepark się zmienia. Montują nowe urządzenia

Spóźnili się, ale skatepark się zmienia. Montują nowe urządzenia

Zadanie miało być wykonane pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero od wczoraj trwa remont skateparku na gostyńskich „wałach”. Chodzi o miejsce, gdzie głównie młodzież trenuje jazdę na rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy BMX-ach, a także inne sporty ekstremalne. Ze skateparku w nowym wydaniu młodzież będzie mogła korzystać już w sobotę.

- Jeśli pogoda się nie załamie ni nie przeszkodzi wykonawcom - informuje Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej gostyńskiego magistratu.

 

Wymieniane są elementy sprzętu, pojawią się urządzenia podobne do tych, które istniały tam już wcześniej. Wykonane z innego tworzywa niż drewno, zostaną zamontowane mniej więcej w tych samych miejscach. Założono, że nie zniszczą się tak szybko. Na dużej płycie pojawią się urządzenia: bang ramp, quarter pipe plus mini quarter z poręczą, grindbox oraz bowl (w 1/4 części). Wykonawcą bazy sportowej na gostyńskich wałach przy ul. Leszczyńskiej zajmuje się profesjonalna firma Techramps z Krakowa. W budżecie gmina Gostyń zarezerwowała 150.000 zł na odnowę bazy sportowej (produkcja urządzeń wraz z montażem).

- Chyba zapłacimy mniej, gdyż zamierzamy naliczyć firmie karę za niedotrzymanie umowy. Z montażem fachowcy spóźnili się o tydzień - mówi Marzena Paluszkiewicz.

Mimo deszczowej pogody zwolennicy sportów ekstremalnych mogli już korzystać z przebudowanego skateparku w czasie weekendu. Podczas ustalania zakresu modernizacji skatepartku w Gostyniu, wzięto też pod uwagę budowę pumptracka w mieście. Byłaby to baza dla trenujących jazdę na rowerach i hulajnogach. na pumptrack nie ma miejsca przy skateparku na „wałach”.

Kilka miesięcy temu burmistrz Gostynia zaczął myśleć o znalezieniu osobnego placu na postawienie urządzenia dla jeżdżących na rowerach i hulajnogach, gdyż zauważył plusy takiego rozwiązania. Kiedy zdradził swoje plany na sesji rady miejskiej, odzywali się radni z Pożegowa, proponując na postawienie pumptracka miejsce rekreacji przy ul. Słowackiego. Jest jednak problem - rośnie tam trawa.

Czy pumptrack musi stać na twardym podłożu?

Czy  powstanie na Pożegowie?

Czytaj w kolejnym wydaniu Życia Gostynia.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.01.10

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00