Dostosuj wydruk

Zrobiło się niebezpiecznie. Objazd jest konieczny

Zrobiło się niebezpiecznie. Objazd jest konieczny

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej prowadzącej z Gostynia przez Brzezie do Ponieca. Od kilku tygodni wzdłuż szosy, w Brzeziu (od szkoły do końca wioski) prowadzone są roboty, związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i przebudową sieci wodociągowej. Dotychczas "na placu budowy" obowiązywał ruch wahadłowy, jednak ostatnio uznano, że należy zorganizować objazd, który obowiązuje od dziś - 20 stycznia. Wczoraj przy drodze pojawiły się tablice informacyjne.
 

- Prowadzone są dość głębokie wykopy i przy ruchu, jaki się tam odbywał wahadłowo zrobiło się niebezpiecznie zarówno dla osób, które korzystają z drogi, jak i dla wykonawcy - informuje Dariusz Szymański, prezes ZWiK w Gostyniu.

 

Decyzja o tymczasowej zmianie organizacji ruchu zapadła w porozumieniu z wykonawcą robót i administratorem drogi.

Utrudnienia nastąpiły na odcinku od Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu w kierunku Czajkowa, do skrzyżowania na Brzezie Huby. Droga powiatowa w tym miejscu od godz. 7.30 do 17.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Objazd poprowadzony został drogą gminną - tzw. łącznikiem, który prowadzi do świetlicy, a dalej można jechać szosą przez Brzezie Huby do głównej drogi, biegnącej do Ponieca. Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać do 29 stycznia.


Zgodnie z projektem inwestycji, w ramach modernizacji sieci wodociągowej powstanie rurociąg o długości 2,5 km. W wiosce pojawi się 10 dodatkowych hydrantów nadziemnych, powstaną też przyłącza wodociągowe z rur ciśnieniowych o długości łącznie 500 m.

Kanalizacja sanitarna na długości ok 2 km pobiegnie w dużej części wzdłuż drogi powiatowej, biegnącej do Ponieca, dalej poprzez rurociąg tłoczny z przepompowni, a także rurociągi grawitacyjne do istniejącej sieci sanitarnej w Brzeziu i do Gostynia do oczyszczalni ścieków. Powstaną rurociągi kanalizacyjne z rur PVC, na długości blisko 1,5 km. Zaplanowano ustawienie 30 studni rewizyjnych z kręgów betonowych o średnicy 1000 mm. Poza tym położone będą rurociągi z rur ciśnieniowych, pojawi się przepompownia ścieków. Zaplanowano też wykonanie przyłączy kanalizacyjnych (w sumie 30 sztuk). W projekcie przewidziano ustawienie 20 studni rewizyjnych PVC. Inwestorem zadania jest ZWiK w Gostyniu, umowa z wykonawcą została podpisana 15 listopada. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Chod-Dróg z Krobi za 3,8 mln zł netto. Zakończenie inwestycji przewidziano na 20 czerwca 2020 r.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2020.01.20

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00