Dostosuj wydruk

Żywioł nie pozwolił wystąpić Halince Mlynkovej

Żywioł nie pozwolił wystąpić Halince Mlynkovej

Koncert gwiazdy tegorocznych Dożynek Powiatowych Halinki Mlynkovej nie odbył się. W występie przeszkodziły gwałtowna wichura, intensywne opady deszczu i burza.

Organizatorzy zdążyli, zgodnie z programem, wręczyć tytuły „Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego”. Mieszkańcy, którzy chcieli zobaczyć śpiewającą Halinkę Mlynkovą, zaczęli gromadzić się przed sceną za bazyliką. Już wtedy nad Świętą Górę nadciągały ciemne burzowe chmury. Nagle zerwał się silny wiatr.

Zaczęły „fruwać” części straganów, rozłożonych przed bazyliką z okazji odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej na Świętej Górze. Pracownicy obsługi technicznej imprezy, w obawie przed uszkodzeniem sprzętu i dla bezpieczeństwa obecnych, zaczęli zdejmować głośniki ze stojaków. Pracownicy starostwa powiatowego rozpoczęli zwijanie stoisk. Wokalistka zawitała na Świętą Górę punktualnie, przygotowana do występu. Została jednak odesłana do hotelu. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko… wiatr robił się coraz bardziej porywisty, grzmoty były coraz głośniejsze, spadł ulewny deszcz.

Uczestnicy imprezy w obawie przed żywiołem błyskawicznie opuścili teren dożynek. Niektórzy mając nadzieję na to, że obejrzą występ wokalistki, schronili się w bazylice i pomieszczeniach klasztoru. Starosta Robert Marcinkowski zdecydował o odwołaniu koncertu. Nie można było go przełożyć na jutro, ze względu na to, że Halinka Mlynkova zaplanowała już coś innego w tym terminie.

Przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia z dzisiejszej mszy odpustowej na Świętej Górze

TUTAJ zobacz, jakie szkody nawałnica wyrządziła w gminie Borek Wlkp.

 

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2015.08.16

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00