Dostosuj wydruk

Dożynki z atrakcjami połączone z łaciatymi urodzinami

Dożynki z atrakcjami połączone z łaciatymi urodzinami

Stowarzyszenie Łaciata Wieś z Głuchowa (gm. Pogorzela) świętuje dziś swoje pierwsze urodziny. Jak na taką okazję przystało, jej członkowie zaprosili do siebie gości. Wszystko to połączono z dożynkami wiejskimi, które rozpoczęły się już przed godziną 14.00. Sołtys wsi Zdzisław Figielek powitał zebranych. – Przyroda nie szczędziła rolnikom przeciwności i pokazała, jak bardzo człowiek jest zależny od sił natury. Naszą gminę żywioły na szczęście ominęły – mówił włodarz wioski.

 

Po przemówieniu, sołtys poprosił  ks. kanonika Dariusza Bandosza o poświęcenie chleba i wieńca dożynkowego.

 

Zgromadzeni obejrzeli skecze kabaretowe oraz występy „Głuchowian”, którzy zajęli się oprawą muzyczną całości, łącznie z przyśpiewkami. Nie zabrakło ośpiewki, skierowanej do redaktor naczelnej Życia Gostynia. Zespół, który powstał zaledwie pół roku temu, marzy o strojach. Jego członkowie liczą, że dzięki pomocy mediów uda się znaleźć sponsora!

 

Bardzo ważnym punktem dzisiejszego programu było podsumowanie roku działalności Łaciatej Wsi. - Możemy się poszczycić, że jako pierwsza gmina w województwie wielkopolskim mamy swoją wieś tematyczną. Stowarzyszenie ma już rok, ale nie raczkuje, tylko dosyć dobrze chodzi – zaznaczyła wiceprzewodnicząca pogorzelskiej rady miejskiej, Maria Pazoła.

Szereg atrakcji czekał głównie na dzieci, zobaczcie zdjęcia! Więcej we wtorkowym wydaniu Życia Gostynia.

KLIKNIJ i zobacz ZDJĘCIA z turnieju, który odbywał się w ramach urodzin. Która wieś wygrała?

 

Zobacz także: Dlaczego występ Halinki Mlynkovej należało przełożyć na przyszły rok?

 

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2015.08.16

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00