Dostosuj wydruk

Łódź rybacka okazała się najpiękniejsza

Łódź rybacka okazała się najpiękniejsza

11 reprezentacji w tym roku przystąpiło do konkursu na najlepszy wieniec dożynkowy, jaki zorganizowano podczas Dożynek Powiatowych na Świętej Górze. Wieńce o najróżniejszych kształtach mogły wykonać sołectwa, gminy oraz parafie z powiatu gostyńskiego.

Podczas trwania imprezy zdobiły one główną scenę, na której odbywały się występy. Już na początku dożynek do oceniania rękodzieła zabrała się specjalnie powołana komisja konkursowa. W jej skład weszli: Robert Marcinkowski - starosta gostyński, Wiesław Glapka - wójt Piasków, ks. Dariusz Dąbrowski, Maria Andrzejewska z muzeum ze Szreniawy oraz Paweł Ciążyński, właściciel jednej z gostyńskich piekarni. Oceniano głównie pomysłowość i sposób wykonania. Miał być jak najbardziej tradycyjny, z wykorzystaniem zbóż, płodów rolnych i innych elementów, związanych z ludowa kulturą.

Na jurorach największe wrażenie zrobiło dzieło Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia - w kształcie łodzi z masztem, na którym umieszczono napis „Pan kiedyś stanął nad brzegiem...”.

ZOBACZ relację z dożynek powiatowych oraz galerię zdjęć

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2015.08.16

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00