Dostosuj wydruk

Rozbudują szkołę, czy powstanie hala?

Rozbudują szkołę, czy powstanie hala?

O to czy zarząd podjął jakąś decyzję lub dyskusję w sprawie rozbudowy o 6 izb lekcyjnych Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu dopytywał podczas sesji rady powiatu Krzysztof Deutsch.

- Do szkoły tej w poprzednich latach uczęszczało około 80 dzieci w tej chwili 130. Trzeba podjąć jakieś kroki w tej sprawie. Może są możliwości pozyskania jakiś środków zewnętrznych. Wiadomo, że nie stać nas na to, żeby z naszych środków to robić – apelował.

Odpowiedział mu starosta Robert Marcinkowski. Przypomniał wszystkim radnym, jak dużo inwestycji przeprowadzono w ostatnim czasie w placówce w Brzeziu.  – Łącznie do ZSS w Brzeziu trafiło ponad pół miliona złotych i są to pieniądze jak najbardziej uzasadnione i potrzebne. To placówka, która dobrze się rozwija, dysponuje bardzo dobrą kadrą pedagogiczną, otacza opieką te dzieci – podkreślał Robert Marcinkowski.

Przypomniał, że faktycznie kiedyś w planach pojawiła się rozbudowa, są nawet projekty, choć już mogą być nieaktualne. – Od państwa radnych będzie zależało, czy ta szkoła będzie rozbudowana, czy też nie – przyznał.

 W kuluarach powiatowych mówi się jednak raczej o hali gimnastycznej dla tej szkoły.
 

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2016.06.17

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00