Dostosuj wydruk

Dom dziecka opanowały familie

Dom dziecka opanowały familie

Około 500 osób bawiło się na Festynie rodzinnym „Powitanie lata” na terenie parku przy Domu Dziecka w Bodzewie. Ściągnęły całe familie, byli także byli wychowawcy i wychowankowie placówki. Wszyscy, których zechcieli mogli uczestniczyć w szeregu konkurencji, było ich 10, jakie organizatorzy przygotowali dla odwiedzających. Za uczestnictwo były oczywiście upominki.

Jednakże zabawy wymyślone przez organizatorów, już same w sobie mogły stanowić formę nagrody, dla osób biorących w nich udział. Było m.in. rysowanie autoportretów z zasłoniętymi oczyma, rzucanie lotkami do balonów, wspinaczka i wędrówka po linie, pojedynki sumo, „rodzinna taśma”, strzelanie z wiatrówki oraz mecz „piłki wodnej”. Swoich sił można było również spróbować w speedball-u - dyscyplinie, której gmina Piaski jest pionierem w Wielkopolsce.

- Wszystko służyło zabawie. Było także wspólne rysowanie muralu na płocie w parku przy domu dziecka - tłumaczył Mirosław Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W czasie festynu przy domu dziecka nagrodzono także dwanaście załóg uczestniczących w Rodzinnym Samochodowym Rajdzie Smerfów 2016. - Dodatkowo wyróżniliśmy reprezentującą środowisko rodzin zastępczych jedną z rodzin - podał dyrektor.

O tym, w jaki jeszcze sposób uczestnicy festynu mile spędzali czas czytaj w kolejnych wydaniach "Życia Gostynia".

Jaka giga impreza czeka na uczestników jutro w Gostyniu - dowiedz się TUTAJ.

      

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2016.06.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00