Dostosuj wydruk

Piątka dla Życia. Niesamowite emocje w parku rozrywki!

Piątka dla Życia. Niesamowite emocje w parku rozrywki!

Energylandia – to słowo zapewne przez kilka dni pojawiało się bardzo często w opowieściach uczniów klasy V Szkoły Podstawowej ze Starej Krobi, którzy w parku rozrywki przeżyli niesamowite emocje. To właśnie oni pojechali na dwudniową wycieczkę, która była główną nagrodą w akcji „Piątka dla Życia”.

Wyjazd rozpoczął się niestety od smutnej wiadomości. Oliwia, która zdobyła główną nagrodę dla swojej klasy, rozchorowała się i nie mogła pojechać na eskapadę. Przez cały czas uczestnicy myśleli o niej, wysyłali pozdrowienia, a nawet nagrali je na filmie z wycieczki. Pierwszy przystanek: Muzeum Chleba w Radzionkowie. Założył je niezwykły człowiek, pasjonat Piotr Mankiewicz. Dzieci poznały go osobiście, ponieważ to on oprowadzał je, opowiadał o chlebie i przedmiotach, które gromadzi w muzeum, a wyszukuje na targach staroci. To chyba jedyne muzeum, gdzie zwiedzającym zadaje się mnóstwo pytań. Przede wszystkim jednak pan Piotr opowiedział dzieciom o chlebie, przypomniał o szacunku do niego. Uczniowie wypiekli smaczne bułki, zasiedli w staroświeckiej klasie i poznali przeznaczenie wielu przedmiotów. Wizyta w pierwszym Muzeum Chleba w Polsce zapadnie im długo w pamięci.

Kolejna atrakcja wycieczki, to zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w XVIII wiecznej kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Dzieciaki zjechały 40 metrów pod ziemię. Dowiedziały się, czym różni się gwarek od górnika, jak wydobywano skarb ziemi tarnowskiej galenę i jaki w tym wszystkim miał udział legendarny chłop Rybka, który na swoim polu wyorał bryłę kruszcu. Emocji dostarczyła przeprawa łodziami w podziemnym chodniku. Nocleg wycieczki zaplanowano w Wadowicach, miejscu urodzenia największego Polaka – św. Jana Pawła II. Dzieci zwiedziły wadowicki rynek, zobaczyły, gdzie mieszkał Karol Wojtyła, gdzie był chrzczony i oczywiście poczęstowano je papieskimi kremówkami.

Tego dnia kibicowały wspólnie reprezentacji Polski podczas meczu eliminacyjnego. Emocje sięgały zenitu! Drugi dzień w całości zarezerwowany był na Park Rozrywki ENERGYLANDIA. Uczniowie spędzili w świecie zabawy, baśni i podróży, sześć godzin. A zabawa była znakomita. Dopisała pogoda, a dzieciaki kręciły się na karuzelach, zjeżdżały w zawrotnym tempie na roller – coasterach, urządzały bitwy armatkami wodnymi... – To była najlepsza wycieczka w moim życiu – te słowa jednej z uczestniczek najlepiej obrazują, jak bawili się uczniowie ze Starej Krobi, którym towarzyszyły dwie wspaniałe nauczycielki: wychowawczyni klasy Hanna Bogusz i Małgorzata Stróżyńska. Nad organizacją wycieczki czuwał przewodnik Jacek Włodarz, a na miejsca dowoził nas Grzegorz....za co serdecznie dziękujemy! Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi sponsorzy i mecenasi. Dziękujemy!

Jak się bawiliśmy? Zobaczcie film!

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2016.06.30

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00