Dostosuj wydruk

Hej, kolęda! Pierwszy taki przegląd

Hej, kolęda! Pierwszy taki przegląd

Po raz pierwszy w Pępowie odbył się w niedzielę Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Inauguracji wydarzenia dokonała krótkim koncertem schola z pępowskiego przedszkola. Szesnaście dziewczynek z grupy ,,Pszczółek” zaśpiewało trzy kolędy: ,,Świeć gwiazdeczko”, ,,Przybieżeli do Betlejem” i ,,Do szopy” z solówką Natalki Waleńskiej. Dziewczynki  przygotowała opiekunka, Agatę Norman. Wszystkie uczestniczki były przebrane za śliczne aniołki. Za krótki koncert otrzymały grzechotkę-łapkę oraz czekoladowego mikołajka. Po dziewczynkach indywidualnie wystąpił trzylatek – Tobiasz Ciążyński, a po nim przedszkolaki ze Skoraszewic.

- Najmłodsi zaprezentowali się w przebraniach, głównie wykonując kolędy a capella. Największą popularnością cieszyła się ,,Przybieżeli do Betlejem”, wykonywana aż pięciokrotnie, a także ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” odśpiewana trzy razy - z uwspółcześnionymi zwrotkami – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK. Ze skoraszewickiego przedszkola łącznie wystąpiło trzynastu ochotników z grupy ,,Misie”, ,,Jagódki” oraz ,,Wiewiórki”.

W następnej kolejności kolędy i świąteczne piosenki wykonywały dzieci w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III (dziewięć osób), klasy IV-VI (osiem dziewczynek) oraz gimnazjum (dwie nastolatki). - Choć na liście uczestników pojawiło się więcej nazwisk, niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiły dotarcie chętnym, inni natomiast zostali pokonani przez grypę - przyznaje Leszek Żelazny.

Po prezentacji wszystkich uczestników o pięknej tradycji kolędowania opowiedział ksiądz proboszcz. Zasugerował także, że wielu z uczestników I Pępowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w przyszłości będzie stanowić nabytek do gminno-parafialnego chóru ,,Continuo”. Każdy uczestnik otrzymał upominki zasponsorowane przez GOK: latarkę oraz czekoladę.

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2017.01.10

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Powstańców Wlkp. 44, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00