Dostosuj wydruk

Żeby zadbać o drobną zwierzynę, musimy pozyskiwać drapieżniki

Żeby zadbać o drobną zwierzynę, musimy pozyskiwać drapieżniki

Prawie 140 drapieżników: lisów, jenotów i kun pozyskali myśliwi z ośmiu kół łowieckich w trakcie XII Powiatowego Polowania na Lisa, przygotowanego w tym roku przez Koło Łowieckie Nr 20 „Łowca” w Krobi. Uroczysty pokot lisów cykliczne, rokrocznie organizuje Wielkopolskie Stowarzyszenie Przyrodnicze Borek.

Kilkugodzinne polowanie amatorzy sztuki łowieckiej, nie tylko z terenu naszego powiatu, ale również z zaprzyjaźnionych kół z Leszna, Wrocławia i Warszawy zakończyli uroczystym podsumowaniem na terenie stanicy myśliwskiej w Karcu.

W imprezie brali udział także wicestarosta gostyński Czesław Kołak oraz burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, którzy nagrodzili, najpierw indywidualnie myśliwych za liczbę pozyskanych drapieżników, a następnie całe koła.

Dużym wydarzeniem było także wręczenie Złotego Medalu Zasługi Łowieckiej, przyznanego przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich, jednemu z uczestników polowania.

Szczegółową relację z imprezy znajdziesz w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dowiedz się także: jakie deklaracje w sprawie kopalni padły z ust polityków PiS na Świętej Górze oraz czego obawiają się inspektorzy sanitarni i weterynaryjni?

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2017.02.22

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00