Dostosuj wydruk

Pijany ukradł sprzęt ze sklepu. 40 zł przeznaczył na alkohol

Pijany ukradł sprzęt ze sklepu. 40 zł przeznaczył na alkohol

Schemat działania był podobny do tego, o którym informowaliśmy już wczoraj. Tym razem zatrzymany został 30 – letni mieszkaniec gminy Gostyń. Wczoraj gostyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej w jednym z marketów ukradł dekoder telewizyjny. Zabrał z półki sprzęt do odbioru sygnału telewizyjnego, wszedł z nim do przebieralni, gdzie zerwał klips zabezpieczający. Po chwili ze schowanym pod odzieżą dekoderem wyszedł ze sklepu.

- Pracownik ochrony nabrał podejrzeń, że doszło do kradzieży,  jednak sprawca zdążył oddalić się z miejsca i nie został zatrzymany. Funkcjonariusze, którzy przyjęli zgłoszenie bardzo szybko ustali dane personalne podejrzewanego mężczyzny. Monitoring zarejestrował przestępcze działanie znanego im 30-letniego mieszkańca gminy Gostyń – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz z gostyńskiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Wyjaśnił, że w momencie kradzieży był pijany. Policjanci odzyskali skradziony dekoder, który podejrzany sprzedał w jednym z lombardów. Uzyskane w ten sposób pieniądze w kwocie 40 złotych przeznaczył na alkohol.

Czytaj także: Odpiął zabezpieczenie i wyszedł ze sklepu z telewizorem.

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2017.05.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2018 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Powstańców Wlkp. 44, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00