Dostosuj wydruk

Nowy sprzęt dla przyszłych mam

Nowy sprzęt dla przyszłych mam

Aparat KTG trafił do szpitala w Gostyniu.

Z nowego sprzętu korzystać będą przyszłe mamy na oddziale położniczo-ginekologicznym.

Kardiotokograf (KTG) jest aparatem monitorującym czynności serca płodu, jak również skurcze mięśni macicy. Dzięki takiemu urządzeniu lekarz lub położna są w stanie określić zagrożenie życia płodu i podjąć odpowiednie decyzje dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Aparaty KTG używane są codziennie na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala. 

 

Co roku w SPZOZ w Gostyniu na świat przychodzi kilkaset mieszkanek i mieszkańców powiatu gostyńskiego. W 2015 roku urodziło się 717 dzieci, w 2016 – 718, natomiast w ostatnim roku na oddziale położniczym przyszło na świat 812 noworodków.


- Cieszy fakt, że w Gostyniu rodzi się coraz więcej dzieci. Tym bardziej dbamy więc o komfort i bezpieczeństwo kobiet w ciąży oraz ich pociech. Kolejny sprzęt z pewnością ułatwi pracę personelowi i podniesie jakość świadczonych usług - komentuje starosta gostyński Robert Marcinkowski.Koszt zakupu urządzenia kardiotokografu firmy Oxford wraz z wózkiem to 26 812,50 zł. Decyzją zarządu w całości sfinansował go powiat gostyński

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2018.03.20

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00