Dostosuj wydruk

„Przyjaźń w wierszach i obrazach”

„Przyjaźń w wierszach i obrazach”

W gostyńskiej bibliotece odbył się konkurs plastyczno-recytatorski „Jesteśmy razem - mój przyjaciel i ja”, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych powiatu gostyńskiego.

Uczniowie klas I-III przedstawili „przyjaźń” w pracy plastycznej, zaś uczniowie klas IV-VII poprzez recytację wierszy. Tematem przewodnim prac plastycznych i prezentowanych przez uczniów wierszy była idea tolerancji i integracji rozumiana bardzo szeroko, jako przyjaźń, otwartość, opiekuńczość, wzajemna pomoc, szacunek, życzliwość wobec tych, którzy potrzebują wsparcia, uwrażliwienie na stosowanie zasad dobrych manier i zwrotów grzecznościowych. Uczestników konkursu pod kątem doboru repertuaru, znajomości tekstu, interpretacji utworu, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego oceniało jury. Organizacją konkursu we współpracy z pracownikami Oddziału Dzieci i Młodzieży BPMiG w Gostyniu zajęły się nauczycielki: Paulina Wawrzyniak, Anna Tyrzyk i Hanna Kasperska.

 

 

- Przenieśmy obrazy zawarte w pracach plastycznych uczniów i słowa wypowiedziane w wierszach do naszej codzienności, utrwalając przyjaźń, otwartość, opiekuńczość, wzajemną pomoc, szacunek i życzliwość – podsumowała konkurs Hanna Kasperska - nauczycielka SP 1 w Gostyniu.Wśród uczniów klas I-III nagrodzono i wyróżniono prace plastyczne w trzech kategoriach:

- w kategorii klas pierwszych - nagrodę zdobyli: Hanna Jernaś (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu z Oddziałami Dwujęzycznymi), Jagoda Tomczak i Aleksandra Tomczak (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu).

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Hubert Gałat i Stanisław Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu z Oddziałami Dwujęzycznymi.

- w kategorii klas drugich – nagrodzeni zostali: Anna Nowaczyk (Szkoła Podstawowa nr 2, im. gen. Tadeusza Kutrzeby), Tomasz Gorwa i Maja Ossentowska (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu).

Wyróżnienia otrzymały: Lena Urbaniak i Wiktoria Borowska ze Szkoły Podstawowej w Goli, im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego - w kategorii klas trzecich nagrody otrzymali: Julia Witczak i Zofia Maćkowiak (Szkoła Podstawowa nr 2, im. gen. Tadeusza Kutrzeby), Michał Juskowiak i Pola Jankowska (Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu).

Wyróżnienia trafiły do Antoniego Wojtkowiaka ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Katarzyny Biernackiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Czarnego Legionu w Gostyniu.

W części recytatorskiej, przeznaczonej dla uczniów klas IV- VII - pierwsze miejsce zajął Krzysztof Nowak z SP1 w Gostyniu. Na miejscu drugim znalazła się Sonia Mikołajczyk z SP5 w Gostyniu, a na trzecim Wiktoria Kamień z SP1 w Gostyniu. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Julia Ciesielska - SP 2 Gostyń, Eryk Pazoła – SP 5 Gostyń.

Wyboru prac dokonała Irena Kędziora - plastyk GOK „Hutnik” a wystawę prac plastycznych uczniów klas 1-3 można było obejrzeć w holu BPMiG w Gostyniu

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2018.04.07

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00