Dostosuj wydruk

Pakiet dla bezpieczeństwa seniorów

Pakiet dla bezpieczeństwa seniorów

Pod nazwą „Pakiet życia” kryje się nowy program profilaktyczny skierowany do osób starszych i wymagających wsparcia. Jest on zainicjowany przez jednego z dzielnicowych i realizowany od początku kwietnia przez gostyńskich policjantów.

 

Szybki wzrost liczebności grupy osób starszych rodzi potrzebę zwrócenia szczególnej uwagi na problemy tej grupy społecznej. Te osoby często zamieszkują samotnie, bądź większą część dnia przebywają same z uwagi na styl życia domowników. Są zdane same na siebie, ufne, chętne do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i często schorowane. Nadmierna ufność powoduje jednak, że stają się często ofiarami grup przestępczych. W trosce o wyżej wymienionych, od pierwszych dni kwietnia w Gostyniu będzie realizowany program profilaktyczny „Pakiet życia”. To pudełko z zawartością dwóch naklejek z logo programu, kartą informacyjną oraz ulotką z informacjami o zagrożeniach.

- Dzięki „Pakietowi życia” służby pomocowe takie jak policja, straż pożarna, czy też pogotowie ratunkowe, będą miały szansę na szybszą i skuteczniejszą reakcję, gdy senior jest poszkodowany – mówi st. asp. Monika Curyk z KPP w Gostyniu.

Pakiet nie od razu dotrze do wszystkich seniorów z powiatu, czy chociażby gminy Gostyń. Szczegóły w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Parking w złym miejscu? Radny ma pomysł.

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2018.04.12

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00