Dostosuj wydruk

Przybyły grupy z całej zachodniej Polski

Przybyły grupy z całej zachodniej Polski

Około 16 grup rekonstrukcyjnych pojawiło się w sobotę 11 sierpnia w ponieckim parku miejskim. Dodatkowo w mieście zorganizowano paradę pojazdów wokół rynku, pokazy sprzętu a także inscenizacje historyczne. Wszystko w ramach „Operacji Poniec”.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Grupa Badań Historycznych „Regiment”. – Mamy grupy ze Szczecina, Łodzi, Wrocławia, Wielkopolski. Praktycznie cała zachodnia Polska do nas przyjechała. Jeżeli chodzi o okresy historyczne – przede wszystkim pojawiły się grupy rekonstruujące II wojnę światową. Mamy również mieszczan gostyńskich, wojska radzieckie podczas interwencji w Afganistanie, grupę amerykańską z czasów wojen w Iraku – mówi Paweł Gruszka, członek grupy „Regiment”.

Zlot grup  rekonstrukcyjnych rozpoczął się w sobotę 11 sierpnia i trwa do niedzieli 12 sierpnia. Na odwiedzających czekają pokazy sprzętu i umundurowania poszczególnych grup, a także konkursy oraz inscenizacje historyczne. Sobotnia inscenizacja przedstawiała losy i historię mieszkańców podczas rozpoczęcia II wojny światowej we wrześniu 1939 roku. Dziś druga inscenizacja odbywa się o 15.30 przy GCK w Poniecu.

Ogłoszono II stopień zagrożenia pożerowego - CZYTAJ

Wywiad z członkiem grupy rekonstrukcyjnej w najnowszym numerze gazety „Życie Gostynia”.

 

 

autor: Tomasz Teodorczyk

Źródło:

Dodano: 2018.08.12

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00