Dostosuj wydruk

Wabiła słodyczami, a później goniła dzieci

Wabiła słodyczami, a później goniła dzieci

Legendy i bajki o rzekach, opowieści o wodnych stworach, zwierzętach i roślinach czekały na uczestników pikniku „Uwaga Dzieci, Kania leci!”. Na miejscu dodatkowo pojawił się... ptak kania

 

Przedsięwzięcie odbyło się w czwartek 16 sierpnia na łąkach obok domu parafialnego przy ul. Jana Pawła II. Organizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna w Gostyniu. „Uwaga Dzieci, Kania leci!” odbyło się w ramach cyklu „Czytaj z Franciszką!”, który ma promować czytelnictwo wśród mieszkańców gminy. Tym razem piknik skierowany był do najmłodszych.

Obok domu parafialnego zapaliło się drzewo - CZYTAJ

Na wydarzeniu pojawiły się dzieci z rodzicami, dziadkami, babciami, a także dzieci z przedszkola ,,Bajka''. Animator Damian Płowy, przebrany za ptaka kanię, opowiadał zebranym legendy dotyczące rzek Kani czy Wisły. 

Poza opowiesciami główną atrakcją było również - jak w ludowych gawędach o kani - rozdawanie dzieciom słodkości i gonienie ich. Biblioteczna kania porywała jednak dzieci do świata literatury. W zabawie wzięli udział również dorośli.

,,Czytaj z Franciszką!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Następny piknik czytelniczy odbędzie się 22 sierpnia na dworcu kolejowym w Gostyniu.

Czytaj: Rodzice spali, gdy dziecko wypadło z okna

autor: Tomasz Teodorczyk

Źródło:

Dodano: 2018.08.16

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00