Dostosuj wydruk

Bieżnia powinna wytrzymać 10 lat

Bieżnia powinna wytrzymać 10 lat

Zakończyła się budowa bieżni przy głównej płycie boiska na gostyńskim stadionie. Dziś nastąpił odbiór zadania.

Bieżnia jest nowoczesna, w nietypowym, niebieskim kolorze. Wyposażona w 4 tory okrężne i 6 torów bieżni prostej o długości 130 m. Na zmodernizowanym obiekcie znalazły się również rzutnia do pchnięcia kulą, urządzenia do skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku. Jest porządnie oświetlona.

- Prace przebiegały dość sprawnie, nie było utrudnień. Współpraca z inwestorem, czy li gminą oraz z dyrektorem OSiR-u układała się bardzo dobrze. Nawierzchnia wyszła nam bardzo dobrze. Została ułożona prawidłowo. Jest świeżo po badaniach instytutu sportu. Badania wyszły zadowalająco. Według nich bieżna powinna być szybka, a nawet bardzo szybka - mówi Marcin Bernat, z firmy Gardenia Sport, która jest wykonawcą zadania.

Dlaczego niebieska nawierzchnia bieżni? - Trend światowy jest taki, aby robić niebieskie bieżnie. Czasem zdarzają się inne, bardziej jaskrawe kolory, czego nie polecam. Jest wiele obiektów lekkoatletycznych w tym kolorze. Zaczęło się od bieżni w Berlinie, na stadionie olimpijskim. Kolory zdały egzamin, bardzo się podobają wszystkim, stąd ten ogólnoświatowy trend - dodał wykonawca bieżni. Zdaniem Marcina Bernata nowy obiekt powinien wytrzymać około 10 lat. Tak przewidział Polski Związek Lekkoatletyki.

- Po tym okresie ten system, który jest ułożony, może zostać ponownie certyfikowany - mówi Marcin Bernat z firmy Gardenia Sport.

Dyrektor OSiR w Gostyniu Zbigniew Kordus zapewia, że ostateczny efekt będzie w pełni widoczny, kiedy na skwerach dookoła bieżni i ogrodzenia wzejdzie posiana trawa.

Inwestycja została dofinansowana z ministerstwa sportu i turystyki, a także z budżetu województwa wielkopolskiego.

Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak pochwalił się bieżnią na ostatniej sesji rady miejskiej, zapraszając chętnych w najbliższą sobotę (15 września) na mecz piłkarski Kani Gostyń na głownym stadionie po renowacji. 

Z kolei na otwarcie nowej bieżni Gostyń szykuje plenerową imprezę lekkoatletyczną 23 września. Przygotowano mnóstwo atrakcji i konkurencji biegowych - PATRZ TUTAJ. Do tych ostatnich szykują się też radni.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2018.09.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2019 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00